Slavia padla na Slovácku. Šance na titul je minimální

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
22. 3. 2010 19:20
Dohrávka 20. kola: Slovácko - Slavia 3:1

Praha - Fotbalisté Slavie si připsali první jarní prohru, když prohráli v dohrávce 20. kola první ligy na hřišti Slovácka 1:3.

Inkasovali tak vůbec nejvíce branek v této sezoně.

Sešívaní navíc ztratili reálnou šanci na obhajobu titulu. Deset kol před koncem ztrácejí na vedoucí Spartu už 11 bodů.

Boleslav i potřetí na jaře prohrála. S Bohemians 1905
Zpátky domů: Kladno i Baník se vrací na své stadiony
Zase prázdná hala? Kalendář a přenosy ničí Slavii

Naopak Slovácko se odpoutalo ode dna tabulky. Na čtrnáctém místě si vypracovalo čtyřbodový náskok před dvojicí Bohemians Praha - Kladno.

Slavii nepomohl ani vstřelený gól v úvodu

Slavia vstupovala do zápasu ve značně okleštěné sestavě, na střídačce neměla ani jednoho obránce, v záloze si ligový debut odbyl mladík Kureš. Poprvé v základní sestavě hráli i útočníci Kysela s Ivanovským, nedostalo se tak na zkušené Vlčka s Šenkeříkem.

Omlazenou sestavu poslal na hřiště i trenér Slovácka Josef Mazura, který nechal na lavičce hračičky Švancaru se Zelenkou.

Obměna kádru přinášela v úvodu více užitku týmu Karla Jarolíma. Novic Koreš sklepl hlavou míč Trappovi, jehož slabá střela překvapila brankáře Filipka, který si míč nešikovně srazil do brány.

Jenže inkasovaný gól jako by hráče Slovácka nabudil a zanedlouho bylo vyrovnáno.

V 10. minutě brankář Senecký jen s námahou vyrazil trestný kop Urbánka, o čtyři minuty později už ale udeřilo. Fujerik se ocitl po chybě zadáků Slavie zcela sám před brankářem Slavie a chytrou střelou do opačného roku branky skóroval.

Střídající Vlček se Šenkeříkem zvrat nepřinesli

Ve 26. minutě už domácí vedli. Střelec úvodního gólu Fujerik poslal střílený centr před branku. Senecký stačil míč pouze vyrazit před Nestorovského a ten jej pohotově namířil do sítě.

Trenér Jarolím reagoval o poločasu na vzniklou situaci střídáním, když nasadil dalšího ligového premianta Vaňka. V 56. minutě však Koreš v gólové pozici mířil vedle. Nad břevno letěla i Kyselova hlavička a v 72. minutě trefil Vaněk tyč.

Trápení Slavie v koncovce tak Slovácko okamžitě potrestalo. Ondřejka zatočil trestný kop z levé strany tak šikovně, že míč skončil potřetí v síti Slavie a definitivně tak zlomil snahu Slavie o vyrovnání.

1. FC Slovácko - Slavia Praha 3:1 (2:1)
14. Fujerik, 26. Nestorovski, 73. Ondřejka - 8. Trapp. Rozhodčí: Jílek - Wilczek, Urban. ŽK: Košút, Urbánek - Kopic. Diváci: 6100.
Slovácko: Filipko - Kuncl, Němčický, Košút, Kubáň - Fujerik, Kordula, Perůtka, Urbánek (90.+2 Abrahám) - Nestorovski (77. Švancara), Ondřejka (90. Cleber). Trenér: Mazura.
Slavia: Senecký - Krajčík, Hubáček, Kopic, Starý (58. Vlček) - Grajciar, Trapp, Koreš, Trubila (46. Vaněk) - Ivanovski, Kysela (82. Šenkeřík). Trenér: Jarolím.