Slavia propadla i v poháru. Slovácko vyloupilo Eden

Václav Rojík, roj
6. 5. 2009 19:50
Slavia - Slovácko 0:1
Brankář Baníku Petr Vašek uhlídal i dvojitý atak slávistů Pavla Fořta s Petrem Jandou. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Mizerné jaro fotbalistů Slavie se vedle ligové soutěže projevilo i v Poháru ČMFS. V něm úřadující mistr prohrál ve středu doma v Edenu v úvodním semifinálovém duelu s druholigovým Slováckem 0:1.

Jihomoravané se tak stali prvním českým celkem, který dokázal v Edenu zvítězit. Před ním se to povedlo jen Hamburku a Aston Ville.

Slavia si tak po ligové porážce s Brnem rozhodně chuť nespravila a její krize se prohlubuje.

Zápas rozhodla dobře zahraná standardní situace Slovácka po hodině hry, po níž se hlavou trefil René Formánek.

Druholigový soupeř měl před favoritem respekt, kterého se však s přibývajícími minutami zbavoval.

Zápas jsme sledovali on-line

Červenobílí, kteří nastoupili s útočnou dvojicí Ivana-Pekhart, sice měli míč častěji na kopačkách, ale nadějnější šance si vypracovali v první půli svěřenci trenéra Josefa Mazury.

Žádné sci-fi. Sparta má šanci na titul! A přiznává to
Sparta se blíží Slavii. Baník zdolala díky Kadlecovi

Po čtvrthodině hry navíc trenérovi domácích Karlu Jarolímovi nadělal starosti Dušan Švento, jehož musel kvůli zranění nahradit Hubáček.

Formánkova hlava rozhodla

A krátce na to málem domácí inkasovali. Chmelíček využil obrovské chyby Suchého a uháněl do vápna, kde se elegantní kličkou zbavil Brabce. Před sebou měl jen brankáře Vaniaka, ale v klíčovém okamžiku ztratil rovnováhu a spadl.

V závěru první půle se pak po uličce od Fujerika uvolnil na hranici vápna Perůtka, jehož ránu Vaniak reflexivně vyrazil.

Těsně před přestávkou zahrozili také domácí. Ivana ale ze tří metrů napálil jen brankáře Filipka. Následně se míč odrazil k Jarolímovi, i toho ale Filipko bravurně vychytal.

Fanoušci Slavie prožívali další rozčarování. A v první půli si neodpustili protest proti vysokým cenám vstupenek na poslední dvě ligová utkání v Edenu.

Slovácko i po přestávce pokračovalo v kompaktním výkonu. A když se neujal Belaidovův technicky zahraný přímý kop, ani Pekhartova teč, dočkali se gólu hosté.

Po přímém kopu otevřel skóre hlavou Formánek.

Slavia si následně vypracovala šance na srovnání. Ale Jarolímova prováhaná šance na střelu ve vápně a nepřesná Brabcova dorážka po kombinaci s Fořtem, jakoby demonstrovaly marnost slávistického jara.

Slavia Praha - 1. FC Slovácko 0:1 (0:0)
Branka:
63. Formánek. Rozhodčí: Hrubeš - Kordula, Dobrovolný. ŽK: Hubáček - Chmelíček, Perůtka. Diváci: 2463.
Slavia: Vaniak - Dřížďal (68. Fořt), Suchý, Brabec, Švento (14. Hubáček) - M. Černý, M. Jarolím, Belaid, J. Černý (56. Janda) - Ivana, Pekhart. Trenér: K. Jarolím.</p>
Slovácko: Filipko - Randa, Formánek, Němčický, Kubáň - Fujerik, Kazár (87. Stýskala), Perůtka, Kordula - Hani (57. Ondřejka), Chmelíček (74. Görner). Trenér: Mazura.</