Slavia vede ligu, Baník a Sparta jsou v závěsu

roj
2. 9. 2007 22:15
Vlček potvrdil střeleckou formu

Praha - Fotbalisté Slavie se po výhře v Mostě v pátém kole Gambrinus ligy dostali na čelo tabulky. Sesadili tak po sobotě vedoucí Ostravu, která na Slavii ztrácí dva body. Na ostravský Baník se bodově dotáhla Sparta.

Střeleckou formu potvrdil po dvou gólech do sítě Ajaxu dalšímy dvěma zásahy proti Mostu slávistický útočník Stanislav Vlček. Slavia má zatím v této sezoně stoprocentní bilanci.

Jen o skóre zaostává za Baníkem,  po nedělní výhře v televizním utkání nad Olomoucí 1:0,  Sparta. Letenští, kteří si ve středu přivezli z Arsenalu porážku 0:3, hráli od 31. minuty bez vyloučeného Kladrubského. Přesto dokázali po hlavičce Libora Doška pět minut před koncem utkání vyhrát.

Teplice, vedoucí celek ligy po čtyřech kolech, svůj zápas s Brnem kvůli smrti jejich bývalého trenéra Vlastislava Marečka odložili.

Fotbalisté Českých Budějovic vyválčili pod novým trenérem Františkem Strakou remízu 2:2 s Mladou Boleslaví. Alespoň bod vystřelil Jihočechům ve třetí minutě nastavení Horejš.

Jablonec po vyřazení z Poháru UEFA remizoval v Kladně 1:1.

AC Sparta Praha - SK Sigma Olomouc 1:0 (0:0)
85. Došek
Sparta: Poštulka - Pospěch, Řepka, Kadlec, Kladrubský - Kisel, Horváth, Hušek, Žofčák (35. Brezinský) - Rezek, Došek
Olomouc: Drobisz - Randa (43. Jindřišek), Šuškavčevič, Škerle, Jurkič - Rossi da Silva, Kaščák, Bajer - Hartig, Janotka, Hubník