Slavia zase neskórovala. S Rumuny uhrála jen remízu

18. 9. 2008 21:11
Slavia - Vaslui 0:0

Praha - Evropa je v této sezoně pro slávisty stále zakletá. Ani ve čtvrtek v Edenu nevstřelili rumunskému Vaslui gól, remizovali 0:0 a před odvetou prvního kola Poháru UEFA si nevybojovali žádný náskok.

Fotbalisté v červenobílých dresech se předtím neprosadili ani ve dvojzápase s Fiorentinou a v pohárové Evropě tak mají po 270 minutách na kontě vstřelených branek stále nulu.

Slavia si přitom do Poháru UEFA chtěla přinést euforii z Gambrinus ligy. Fantom posledních kol Tomáš Necid byl sice hodně vidět i proti Vaslui, ale gólu se nedočkal.

Zápas jsme sledovali ON-LINE

Trenér Karel Jarolím trochu překvapivě postavil Necida jako jediného útočníka, jehož doplňoval Dušan Švento.

Po čtvrthodině Krajčík nasprintoval po pravé straně a křižným centrem hledal na malém vápně Necida, který jen o decimetry na míč nedosáhl. Jinak by se ocitl ve stoprocentní šanci.

Záhy musel zřejmě kvůli zranění střídat stoper Vasluie Munteanu, jehož nahradil Andronič. Pak ale přišla vůbec největší šance hostů v zápase.

Vaniaka zachránila tyč

Po přímém kopu N´Doyeho pálil zpoza šestnáctky Stanislav Genčev a svojí pumelicí orazítkoval tyčku. Brankář Vaniak se natahoval marně.

To ale nadlouho bylo od hostů vše. Aktivní byla Slavia, ale jejím akcím scházela finální fáze.

Po standardní situaci se dostal do slibné příležitosti Necid. Osamocen v šestnáctce však míč jen hlavou nedůrazně tečoval do náruče brankáře Kuciaka.

Po půl hodině hry se Krajčík s Jarolímem dostali v tandemu za obranu hostů, ale v zakončení si spíše překáželi a gólman Kuciak je z výhodného úhlu vytěsnil, následná Belaidova střela mířila nad.

Krajčík byl v první půli hodně aktivní. Za chvíli na pravé straně šestnáctky elegantně obešel obránce a zpětným centrem namazal Jarolímovi na volej, kterým však Kuciaka neohrozil.

Nepomohl ani Ivana

Ve druhé půli tlak Slavie sílil a na Kuciaka se valil jeden útok za druhým, ale domácí zkrátka nebyli schopni své akce dotahovat do konce.

Krátce po změně stran Hubáček pěkně vystihl rozehrávku soupeře, utekl po křídle, jeho centr si však nehlídaný Necid nezpracoval.

Slávistický snajpr se dostal do největší šance po hodině hry. Brabec vyhrál hlavičkový souboj, Necid vlétl mezi obránce a z hranice malého vápna zkusil podél gólmana trefit branku, jenže míč jen těsně minul tyč.

Záhy se na Kuciaka řítilo další nebezpečí. Švento po centru zprava z výborné pozice netrefil branku.

Kuciak si věděl rady i s dalšími akcemi domácích. V závěru zápasu nakonec trenér Jarolím stáhl Šventa do zálohy a na hrot poslal střídajícího Ivanu. Slávistické hře změna prospěla, ale  ke gólu nevedla.

Eden si sice zakřičel „gól". Černý  po parádní kombinaci s Ivanou však jen nastřelil boční síť, což z mnoha úhlů vypadalo že rozvlnil sít za brankářem rusmuského celku.