Slepička odvrátil ostudu, Sparta s HFK otočila zápas

rou
9. 4. 2008 19:47
HFK Olomouc - Sparta 1:2, Třinec - Liberec 0:3
Opět Miroslav Slepička, tentokrát při střele na branku Dukly Praha.
Opět Miroslav Slepička, tentokrát při střele na branku Dukly Praha. | Foto: Ondřej Besperát

Olomouc - Fotbalová Sparta vykročila za obhajobu vítězství v domácím poháru lépe. V prvním duelu čtvrtfinále Poháru ČMFS sice na hřišti druholigového HFK Olomouc dlouho prohrávala 0:1, zápas ale dvěma góly v závěru otočil Miroslav Slepička.

Ligový lídr začal na Hané hodně laxně a mohl děkovat jen brankáři Grigarovi, že v osmé minutě neprohrával už 0:2. Brankář Sparty nejdříve vytáhl Zlatohlavého pokus z 20 metrů na tyč, potom jen konečky prstů vyrazil přízemní střelu Kropáčka.

Zápas jsme sledovali minutu po minutě ZDE

Po čtvrt hodině se sice Pražané trochu vzpamatovali, ale domácí se stále dostávali do gólových šancí.

V 18. minutě Lukášek po rohu Krutého ještě nechal vyniknout Grigara, o minutu později už ale stejná spolupráce zafungovala a domácí bek poslal HFK do vedení.

Slavia se bojí: Bez nových zákonů bude v Edenu problém
Dvě penalty Slavii nestačily. Po remíze už není lídrem

Sparťany obdržený gól vyburcoval k větší aktivitě, ale k ohrožení olomoucké branky se příliš nedostávali a domácí šli do šaten s jednogólovým náskokem.

Do druhého poločasu poslal kouč Bílek Slepičku a Matušoviče a Sparta mohla rychle srovnat. Jenže Došek v obrovské šanci z bezprostřední blízkosti přestřelil.

Další šance hostujícího celku ale dlouho nepřicházely. Až v 66. minutě se hra rychle přesunula před domácí branku a Miroslav Slepička střelou po zemi zamířil přesně k tyči - 1:1.

O čtyři minuty později pak Slepička sám zachránil Spartě postup. Po několika hlavičkách se k němu dostal ve vápně míč, sparťanský útočník nezaváhal a obhájce titulu má do semifinále blíže.

Liberec bez problémů, Brno vyhrálo v Jablonci

To Liberec se v Třinci radoval z vedení už v sedmé minutě. Petr Papoušek napřáhl ze třiceti metrů a nádherně trefil do šibenice Brukovy branky.

Pak se ale prvoligový celek trochu zasekl a po půl hodině na to mohl doplatit. Richard Veselý se drze probil až do vápna, z deseti metrů pohotově vypálil, ale trefil jen boční síť.

Severočeši udeřili znovu až v závěru. V 80. minutě definitivně uklidnil hosty Tomáš Frejlach a o pár minut později uzavřel skóre z rychlého brejku Bořek Dočkal. Liberec tak má před odvetou, která se hraje za týden na severu Čech, postup hodně blízko.

V souboji prvoligové Viktorie Žižkov a druholigových Bohemians 1905 si semifinále nikdo nepřiblížil, zápas skončil remízou 1:1. Žižkov šel sice rychle do vedení, když se v 6. minutě trefil přesně Zdeněk Koukal, ale v 66. minutě vyrovnal Stanley Ibe.

Střet dvou prvoligových celků mezi Jabloncem a Brnem přinesl jasné vítězství hostům. Po půl hodině hry zatočil přímý kop do branky Tomáš Polách a poslal Brno do vedení. To navýšil už po čtyřech minutách Aleš Besta, chvíli před koncem pak přiblížil Brňanům semifinále Karel Večeřa, který si elegantně obhodil Špita a uzavřel na konečných 3:0.