Dvě penalty Slavii nestačily. Po remíze už není lídrem

7. 4. 2008 19:09
Viktoria Plzeň - Slavia Praha 0:0
David Kalivoda (vpravo) byl po vyloučení v derby opět v hlavní roli
David Kalivoda (vpravo) byl po vyloučení v derby opět v hlavní roli | Foto: Ondřej Besperát

Plzeň - Fotbalisté pražské Slavie ztratili vedení v nejvyšší české soutěži. Svěřenci Karla Jarolíma naprosto nezvládli pondělní dohrávku 24. kola s Plzní, když neproměnili dva pokutové kopy a zápas nakonec skončil bezbrankovou remízou.

Vršovický klub má nyní na svém kontě stejně jako Sparta padesát bodů, ale vinou horšího skóre zůstal na druhém místě. Po třicátém kole však bude rozhodovat vzájemná bilance, kterou mají slávisté lepší.

Zápas jsme sledovali on-line ZDE

Pražané nastoupili na západě Čech s trochu odlišnou sestavou, než jaká bojovala před týdnem v derby. V základní sestavě chyběli Krajčík, Latka, Černý a Belaid, do obrany se naopak vrátil Brabec.

Také domácí udělali několik změn, kouč Stanislav Levý určitě přivítal návrat Adama Varadiho stejně jako uzdravení Milana Petržely. Na hře Plzně byla ze začátku vidět velká snaha.

Čtěte více:
Sparta vede ligu, Baník si zastřílel proti Jablonci
Brno udolalo Most. Teplice neudržely vedení
Kladno ztratilo vítězství. Bohemku zachránil Rezek

Trochu překvapivě si vytvořili převahu, s níž si ovšem slávisté a především brankář Vaniak poradili. První šanci měl Rada, o chvíli později se po pěkné akci dostával do nadějné příležitosti Sylvestre, jeho efektní patičku však hosté odvrátili.

Aktivní byl Toleski s Pudilem

Mužstvo hrající v modrých dresech hrozilo hlavně ze standardních situací. První zajímavější moment předvedl v 25. minutě Goce Toleski, když po přímém kopu šla jeho rána těsně vedle.

Po půlhodině hry také hosté zahrozili po kombinační akci. Toleski hlavou přiťukl míč do vápna nabíhajícímu Abrahamovi, bývalý hráč Sparty si ale balon nezpracoval ideálně a jeho střelu bez větších problémů vyrazil brankář Krbeček.

Potom to byl opět útočník původem z Makedonie, který o sobě dal těsně před přestávkou vědět. V pokutovém území jeho kličku zastavil domácí obránce Navrátil, rozhodčí Koucourek však souboj jako penaltový neposoudil.

Karel Jarolím byl po zápase hodně zklamaný
Karel Jarolím byl po zápase hodně zklamaný | Foto: Ondřej Besperát

Do kabin tak hráči odcházeli za nerozhodného stavu. Utkání dostalo spád až ve druhé půli, kdy došlo k hodně emotivním momentům.

Neuběhlo ani deset minut a další z rohových kopů hostů skončil u Sylvestreho. Podle mínění hlavního sudího spadl míč na ruku francouzského špílmachra a kopala se k rozhořčení domácích fanoušků i fotbalistů penalta!

Míč si postavil David Kalivoda, smolař z derby ze Spartou, kdy byl po vstřeleném gólu vyloučen. Ani proti Plzni neměl zrovna štěstí, jeho slabou střelu totiž Krbeček bez větších problémů chytil.

Tavares neproměnil ani druhou penaltu

Ale to nebylo vůbec vše. Slávisté nic ze své aktivity neubrali. Ba naopak, stupňovali tlak. Hodně agilní byl Daniel Pudil, jenž se jako obvykle pohyboval na levé straně a domácí si proti němu často jen pomáhali nedovolenými zákroky.

Čtěte více: Vrátí se Slavia zpět do čela? Plzeň slibuje boj

Velkou příležitost měl dvaadvacetiletý záložník kolem sedmdesáté minuty, kdy se probil až do pokutového území, dostal se k balonu a jen fakt, že rána neměla dostatečnou razanci, umožnil Krbečkovi předvést další výborný zákrok.

Plzeňští fotbalisté se s blížícím závěrem spíše soustředili na defenzivu. A málem na to doplatili jako na začátku druhé půle. Po rohovém kopu spadl v 85. minutě míč k Lecjaksovi, jenž podle rozhodčího trefil míč rukou. Další penalta!

Kalivoda již dávno vystřídal, a tak se k pokutovému kopu postavil Mickael Tavares. Stejně jako jeho spoluhráč si vybral pravou stranu a stejně jako v předchozí situaci zachránil Západočechy brankář.

To slávisty poslalo do kolen a Plzeň už cenný bod ubránila. Slavia je tak po remíze 0:0 druhá o skóre za Spartou, domácímu týmu patří sedmá pozice.