reklama

Souček je přeceňovaný. Ale přeju mu, ať to po mně ve West Hamu převezme, říká Řepka

Tomáš Řepka Tomáš Řepka autor: ČTK
Tomáš Souček by měl brzy podepsat smlouvu ve West Hamu. Slavia za jeho hostování vyinkasuje 100 milionů, dalších 400 v případě uplatnění opce.

V září 2001 Tomáš Řepka odehrál svůj první zápas v dresu Kladivářů, deset minut před koncem dostal červenou kartu. Příznačný debut pro exsparťanského bouřliváka.

West Ham nabízí za Součka až půl miliardy. Rekordní přestup je blízko West Ham nabízí za Součka až půl miliardy. Rekordní přestup je blízko Čtěte zde

Po necelých pěti letech ve West Hamu skončil. Derniéru obstaralo utkání s Fulhamem, na jeho konci třicet tisíc fanoušků povstalo a mohutným skandováním se rozloučilo s českým stoperem. "SuperTom, SuperTom," neslo se celým Stratfordem. Takový dojem Řepka v Londýně zanechal.

Nyní v rudo-modré kombinaci zkusí prorazit další český reprezentant Tomáš Souček. Hvězda posledního ročníku fotbalové ligy měla v úterý jednat v Londýně o smlouvě a dá se očekávat, že námluvy nakonec dospějí k úspěšnému výsledku.

"Kdo je nejvíc přeceňovaný hráč u nás? Souček? Souhlas," napsal Řepka v diskusi s fanoušky na svém Instagramu. "Já netvrdím, že není dobrý na naši bramborovou ligu, ale plat, který pobírají tihle hráči, mi přijde neadekvátní v rámci dané soutěže," vysvětloval Řepka.

Souček si ve Slavii přijde na přibližně 50 milionů korun ročně, stejně jako sparťan Semih Kaya. Kromě zmíněných dvou Řepka zařadil mezi nadhodnocené hráče ještě letenského útočníka Libora Kozáka a Nikolaje Komličenka, který v týdnu přestoupil do CSKA Moskva z Mladé Boleslavi.

I kvůli tomu, že míří do jeho oblíbeného West Hamu, bude Řepka Součka bedlivě sledovat. "Přeju Tomášovi Součkovi, ať to po mně převezme a ukáže jim, jaké hráče máme u nás. A že tuhle ligu zvládne," dodal Řepka.

Z outsidera nejdražší prodej. Komličenka si vysnil CSKA, Slavia o něm vůbec nejednala Z outsidera nejdražší prodej. Komličenka si vysnil CSKA, Slavia o něm vůbec nejednala Čtěte zde
reklama