reklama

Soud poslal Řepku na půl roku do vězení. Kvůli falešným erotickým inzerátům

Tomáš Řepka Tomáš Řepka autor: ČTK
Bývalý fotbalista Sparty byl podle serveru Blesk.cz Městským soudem v Brně odsouzen na půl roku vězení za falešné inzeráty, které vytvořil své bývalé ženě Vlaďce Erbové na erotické seznamce. Peněžitý trest soud uložil Řepkově současné přítelkyni Kateřině Kristelové, která mu se zadáváním inzerátů pomáhala. Jak Řepka, tak Kristelová se proti verdiktu odvolali.

Brno - Někdejší fotbalový reprezentant Tomáš Řepka byl odsouzen k půlročnímu vězení za internetové útoky na svou bývalou manželku Vlaďku Erbovou. Inzeráty, kterými jejím jménem nabízel sexuální služby, podle Městského soudu v Brně porušil cizí práva.

Za jeden ze zveřejněných inzerátů byla potrestána i Řepkova současná partnerka Kateřina Kristelová, která dostala pokutu 50 000 korun. Oba se podle serverů iDnes.cz a Blesk.cz proti trestům odvolali.

"Je mi to líto, byla to klukovina. Omlouvám se paní Erbové. Ale kdybych se nejmenoval Řepka, tak tady nestojíme," řekl u soudu Řepka.

Erbová předtím uvedla, že kvůli inzerátům, na které jí přicházely oplzlé odpovědi, utrpěla psychickou újmu. Následky prý trpí dodnes. "Ve chvíli, kdy se ukázalo, kdo za tím stojí, jsem se zhroutila. Nebyla jsem schopná každodenního režimu, nemohla jsem spát. Vyhledala jsem psychiatry, na terapii chodím dodnes," řekla při své výpovědi před soudem.

Čtyřiačtyřicetiletému Řepkovi přitížily i dřívější soudní kauzy. V letech 2015 a 2016 byl dvakrát odsouzen k podmínečnému trestu za řízení v opilosti. Letos v květnu mu soud potvrdil další trest - 180 hodin obecně prospěšných prací za zanedbání povinné výživy. Kvůli neplacení výživného na syna bývalý obránce Ostravy, Sparty, West Hamu a Fiorentiny také přišel o řidičský průkaz.

Havárie, podvody i noc na záchytce. Projděte si největší skandály českých fotbalistů Havárie, podvody i noc na záchytce. Projděte si největší skandály českých fotbalistů Prohlédněte zde
reklama