reklama

Sparta na 98 % Feyenoord neporazí. Bez šance je i Liberec

autor: Jakub Šafránek
Čeští zástupci v Evropské lize to budou mít dle sázkařů těžké. Věří pouze Plzni.

Praha - Fanouškovské srdce a víra bývají nezlomné, ovšem jak jde o peněženku, často jdou podobné věci stranou. 

Alespoň by se tak zdálo ze sázek, které uzavírají čeští fotbaloví fanoušci před úvodními zápasy play off Evropské ligy, do nějž dnes večer zasáhnou Sparta, Plzeň a Liberec.

Drtivá většina sázejících totiž Spartě v Rotterdamu ani Liberci s Dněprem nevěří. Naopak Plzeň by podle sázkařů měla vyválčit v Bruselu s Lokerenem minimálně bod.

Sparta na 98 procent prohraje

Vůbec nejmenší šance dávají sázející Spartě, byť Feyenoord v minulosti dvakrát dokázala porazit. Tentokrát ale 98 procent sázejících u největších společností Tipsport a Fortuna věří, že na stadionu De Kuip zvítězí tým Ronalda Koemana. Jen u Fortuny se na úspěch Nizozemců zatím prosázelo přes 3,5 milionu korun, u Tipsportu zase bylo na Nizozemce vsazeno na 70 000 tiketů.

"Čas běží rychle, je úplně jiná doba, ale hráčům jsme už připomínali, co se Spartě s Feyenoordem povedlo, Rádi bychom šli zase podobným směrem," povzbuzuje kouč Vítězslav Lavička.

Spartu by krom minulých úspěchů ke kvalitnímu výkonu mohl motivovat i reprezentační trenér Michal Bílek, který se na českého vicemistra jede do Nizozemí podívat.

Pokud byste si na vítězství Sparty v Rotterdamu chtěli vsadit online, vrátí se vám výhra pětinásobně.

Liberec bude rád za remízu

Podobně mizivé šance na úspěch jako Sparta má dle sázkařů večer i úřadující šampion Slovan Liberec, byť hostí čtvrtý tým ukrajinské ligy Dněpr Dněpropetrovsk na domácím stadioně.

"Myslím si, že je (Dněpr) o stupínek dál. Nicméně se nebojíme. Chceme uhrát takový výsledek, abychom měli šanci na Ukrajině," věří svým svěřencům trenér Jaroslav Šilhavý.

Na výhru zraněními sužovaného Slovanu si vsadilo jen 6% sázejících v Tipsportu, neprohře pak své peníze svěřilo devět procent sázkařů. Podobné poměry panují i u Fortuny.

Pokud byste ovšem Slovanu důvěřovali podobně jako trenér Šilhavý, pak na vítězství domácích nabízejí obě zmiňované kanceláře kurs kolem 2,8:1.

Naděje i peníze sázkařů leží ve Viktorii

I pro Plzeň je dvojzápas s Lokerenem klíčovým okamžikem sezony.

"Nebude to jednoduché, ale potřebujeme udělat tento rozhodující krok, abychom mohli považovat kvalifikaci za úspěšnou," prohlásil včera na tiskové konferenci trenér Pavel Vrba.

Že se to Viktoriánům i bez zraněného Daniela Koláře podaří si myslí většina sázejících - podle 85 procent tipérů by minimálně bod za remízu měli Západočeši uhrát.

Jen u Fortuny na tento zápas nabrali sázky v celkové výši dvou milionu korun.

Postup? Zase jen Plzeň

Co platí pro první zápasy play off Evropské ligy se dá říci i o celkových šancích na postup do základní skupiny.

Šance na to zahrát si ve skupině má dle vložených sázek pouze Plzeň (90 %), naopak Sparta v play off stejně jako loni skončí (85 %) a podobně dopadne i Liberec (95 %).

Dokáží české týmy zvrátit nepříznivá tušení sázkařů? Sledujte už dnes večer online přenosy Aktuálně.cz

reklama