reklama

Přijede tisíc fandů Feyenoordu. Ohrozí Prahu násilníci?

Ilustrační foto. Ilustrační foto. autor: Reuters
Fanoušci rotterdamského klubu prosluly nezřízenými násilnostmi.

Praha - Před šesti lety přerušili svým řáděním na půl hodiny utkání poháru UEFA ve francouzském Nancy a jejich klub byl vyřazen ze soutěže. O půl roku později se v Groningenu porvali s policisty. A další násilné skandály následovaly. O kom je řeč? O fanoušcích Feyenoordu Rotterdam.

Asi tisíc z nich se chystá ve čtvrtek do Prahy na odvetu 4. předkola Evropské ligy proti Spartě

Vedení letenského klubu už v předstihu vyčlenilo sektor pro tisíc příznivců nizozemského týmu. Kvůli bezpečnostním opatřením intenzivně komunikuje s Feyenoordem.

Feyenoord by měl mít vlastní fandy pod kontrolou

"Feyenoord využívá vlastní systém, díky kterému mají své příznivce i při výjezdech pod kontrolou. Má také speciální tým, který při všech venkovních zápasech dohlíží a spolupracuje s fanoušky. Naše spolupráce s Feyenoordem je tedy v této rovině zásadní," podotkl mluvčí Sparty Ondřej Kasík.

Nizozemský klub si dává záležet na tom, aby se na utkání nedostal žádný z problémových příznivců. Fanoušci Feyenoordu se například na letenský stadion nedostanou bez pasu či občanského průkazu, protože vstupenky budou prodávány pouze na jméno.

Policie je raději v pohotovosti

To samé platí i pro fanoušky Sparty, kteří si nejprve v Praze musí koupit voucher a po jeho předložení v Rotterdamu a prokázání se osobním dokladem dostanou vstupenku na úvodní zápas. První utkání v Nizozemsku je na programu tento čtvrtek.

Už v pondělí se v Praze sešli zástupci obou klubů, aby doladili spolupráci při prodeji vstupenek a sladili další společné kroky pro zajištění bezpečnosti. "Je to velký zápas a svátek. Nechceme podcenit žádnou maličkost, spolupracujeme také s policií a dalšími bezpečnostními složkami, aby bylo všechno v pořádku," poznamenal Kasík.

reklama