23. 3. 2009 19:03
Teplice - Sparta 0:0
Souboj Sparty s Teplicemi branku nepřinesl
Souboj Sparty s Teplicemi branku nepřinesl | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Teplice - Fotbalisté Sparty jsou zřejmě definitivně ze hry o titul. V pondělní dohrávce 21. kola pouze remizovali v Teplicích 0:0 a na Slavii ztrácejí už dvanáct bodů.

Stínadla jsou pro Pražany zakletým stadionem, posedmé za sebou zde nedokázali vyhrát.

Zápas jsme sledovali on-line ZDE

Už úvod duelu poznamenalo počasí. Hráčům se po několika vteřinách zablátily dresy a bylo zřejmé, že při dešti se kombinačního fotbalu šest tisícovek diváků nedočká.

Po sedmi minutách zapomněli tepličtí obránci na Pamiče, chorvatský obránce však byl ze situace tak překvapen, že letící míč od Žofčáka nedokázal trefit.

Když se blížila polovina úvodního dějství, vytvořili si hosté další příležitost. Po chybě v domácí rozehrávce si do nadějné pozice naběhl Bony Wilfried. Krajan Didiera Drogby z Pobřeží slonoviny zakončení prováhal a jeho pokus zblokoval gólman Grigar.

Teplice nepůsobily zrovna jako domácí tým. Spíše sázely na brejky, které jim ale moc nevycházely. Mluvilo se o nebezpečném Mahmutovičovi, ale bosenský útočník se zrovna nepředvedl. Dotíral na Blažka, jenže k pořádné střele se nedostal.

V závěru prvního poločasu se na hřišti začalo přiostřovat. U čáry zajel Řepka do domácího forvarda Vondráška, za což si řízný stoper vysloužil žlutou kartu a hromový pískot spoře zaplněných tribun.

Před odchodem do kabin se do šance nachomýtl Holenda, nicméně ani on nedokázal míč nasměřovat do sítě. Jeho nadvakrát zblokovaná střela skončila vedle pravé tyče.

Wilfried trefil tyč. Jinak nic

Na druhé straně se tlačil před Blažka aktivní Vondrášek, jenže byl sparťany lapen v ofsajdu. A tak nepříliš záživná pětačtyřicetiminutovka skončila 0:0.

Čtěte dále: Liga může mít nový rekord: Remizový král bude z jihu?

Do druhé půle nastoupila aktivněji Sparta, dlouho jí to však nevydrželo. Teplice zkoušely štěstí z rohového kopu, kdy míč jen prolétl vápnem. Za chvíli pak vyslaly první vážnou střelu - Stožického skákající pokus hostující brankář v poklidu zneškodnil.

Zvýšené tempo na chvíli opadlo, ale od 65. minuty se zase začalo hrát. Největší možnost si právě v té době vytvořil Wilfried, který z hranice vápna trefil tyč. Na opačné straně zase musel zasahovat Blažek proti ráně Vachouška.

Čtvrthodiny před koncem opět zahrozili fotbalisté v rudých dresech, po pěkné kombinaci se ke střele z šestnácti metrů dostal Kladrubský a nebýt hlavy Kleina, tak by jeho ránu asi Grigar těžko chytil.

V závěrečné desetiminutovce se Teplice dožadovaly odpískání pokutového kopu, sudí ale jejich přání po zákroku Kladrubského nevyslyšel. A vzhledem k tomu, že poslední vteřiny se již nesly v duchu opatrných přihrávek, skončilo utkání remízou 0:0.

Sparta zůstává druhá a Teplicím nadále patří osmá příčka.