reklama

Sparta oficiálně oznámila jedenáctou posilu. Na roční hostování s opcí přišel Biabiany

Jonathan Biabiany Jonathan Biabiany autor: Sparta.cz
Další zvučná posila míří na Letnou. Sparta v poledne oficiálně oznámila příchod devětadvacetiletého Francouze Jonathana Biabianyho, který přichází z Interu Milán na roční hostování s následnou opcí.

Praha - Fotbalová Sparta už by z posil mohla složit kompletní jedenáctku. Trenér Andrea Stramaccioni se dočkal další posily - Jonathana Biabianyho, který už může nastoupit v pondělním utkání 2. kola HET ligy v Mladé Boleslavi (17.00, ČT Sport).

Churavý útok Slavie může léčit Chorý. Střelci Barošovi se zatím od kritika Vízka odskočit nepodařilo Churavý útok Slavie může léčit Chorý. Střelci Barošovi se zatím od kritika Vízka odskočit nepodařilo Čtěte zde

Podle informací médií je součástí dohody opce na přestup za čtyři miliony eur (asi 104,5 milionu korun), která automaticky vejde v platnost v případě postupu Sparty do Ligy mistrů.

Sparta usilovala o příchod Biabianyho už v červnu. O hráče hodně stál nový kouč Andrea Stramaccioni, který zná francouzského křídelníka z doby, kdy působil v juniorce Interu. Jednání se ale táhla a Biabiany tak přichází až nyní.

"Jednání začala v červnu, kdy mi volal trenér, ale potřeboval jsem si to ještě nějaký čas rozmyslet. Chtěl jsem se zachovat seriózně ke svému týmu a musel jsem myslet i na rodinu, protože mám těhotnou manželku," vysvětlil Biabiany na webu Sparty. "Doufám, že mě spoluhráči co nejdřív uvedou do herního systému a do hry samotné. Máme spolu jediný cíl a já doufám, že ho společně dosáhneme," dodal.

Devětadvacetiletý krajní záložník se Spartou trénuje od středy a Stramaccioni ho po uzavření dohody nasadil už do dnešního utkání druhého kola v Mladé Boleslavi. A Biabiany se hned uvedl ve velkém stylu, když měl první velkou šanci a ve 28. minutě připravil jediný gól utkání pro Davida Lafatu.

"Biabiany byl první hráč, kterého jsem chtěl přivést, když jsem mluvil s panem Křetínským, ale byla to dlouhá jednání. Hraje fotbal, který chci po hráčích. Ještě není stoprocentní, ale je to pro mě velmi důležitý hráč," chválil po zápase posilu trenér Stramaccioni.

Plzeň je mistrem, Brno a Jihlava sestupují. Projděte si výsledky, tabulku i statistiky HET ligy Plzeň je mistrem, Brno a Jihlava sestupují. Projděte si výsledky, tabulku i statistiky HET ligy Prohlédněte zde

"Je tu kabina plná skvělých hráčů s nasazením a herními kvalitami a také dobrá parta. Za trenérem Stramaccionim jsem samozřejmě přišel rád, ale i do Sparty samotné, kterou znám jako velký tým. Je to pro mě velká výzva. Trenéra znám jako velmi pracovitého, nadšeného kouče s velkým nasazením, což je dobře pro tým a pro naši společnou práci," prohlásil Biabiany.

Rodák z Paříže se v 16 letech přesunul do Interu Milán a od té doby působil v Itálii. Prošel Chievem, Modenou, Parmou, Sampdorií a v roce 2015 se vrátil do Interu poté, co musel na devět měsíců přerušit kariéru kvůli problémům se srdcem, odhaleným při zdravotní prohlídce před plánovaným přestupem do AC Milán. V italské lize má odehráno 188 duelů, v nichž nastřílel 22 branek.

V minulé sezoně Biabiany nedostával v Interu prostor, v lize odehrál jen dvě minuty v derby s AC Milán. Zahrál si však v Evropské lize, když Inter doma porazil 2:1 právě Spartu.

"Spartu si pamatuju jako těžkého soupeře, běhavý, dobře organizovaný tým, hrající s velkým nasazením. Jelikož do nové sezony posílila zahraničními hráči, věřím, že k nasazení přidá ještě větší herní kvalitu a bude úspěšná," dodal Biabiany.

reklama