Sparta přehrála Bohemians 1905 a v poháru postupuje

rou
31. 10. 2007 20:08
Sparta v osmifinále Poháru ČMFS nezaváhala
Sparťané poprvé skórovali už ve druhé minutě. Úspěšný byl útočník Miroslav Slepička. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Po pěti letech se v Praze hrálo malé fotbalové derby. Sparta přivítala ve čtvrtém kole Bohemians 1905 a Klokani nenapodobili své jmenovce ze Střížkova, kteří zaskočili favorizovanou Plzeň.

Bohemians, kteří nastoupili v hodně kombinované sestavě, se museli od začátku bránit, ale do gólové šance se aktivnější Sparta dlouho dostat nemohla.

Bohemians Praha vyřadili Plzeň. Fillo nedal penaltu - čtěte ZDE

Gólu se domácí dočkali ve 36. minutě. K přímému volnému kopu z hranice pokutového území se postavil Karol Kisel a Sparta se ujala vedení 1:0. Míč změnil směr po teči zdi a gólman Sňozík na střelu nedosáhl.

Do druhého poločasu vstoupila Sparta i s Liborem Doškem, který nahradil Zofčáka, ale do útoku se rozhodně příliš nehnala.

Stejně měli domácí více ze hry, Kulič ale svou krásnou střelu v 63. minutě poslal jen do boční sítě, o minutu později se po dalším tečovaném pokusu Kisela vyznamenal gólman Sňozík. Sparta se nadechla k tlaku, ten ale po střele Limberského znovu utnul fantastickým zákrokem gólman Bohemians.

Bohemians 1905 se po pěti letech vracejí na Spartu - více ZDE

V 73. minutě měli největší šanci hosté. Ale Bartkovu hlavičku po centru z pravé strany zneškodnil skvěle naopak brankář Sparty Grigar.

Tři minuty před koncem pak pečetil výhru Libor Došek, který se nejlépe zorientoval v pokutovém území, lehce se obtočil kolem obránce a nedal Sňozíkovi šanci.

Sparta, která se otřepala po záhadné viróze a porážce od Curychu, si tak i nadále drží naději na obhajobu druhé nejcennější domácí trofeje.

Výsledek:
AC Sparta Praha - FC Bohemians 1905 2:0 (1:0)
Branky: 36. Kisel, 87. Došek. ŽK: 80. Kladrubský. Rozhodčí: Příhoda - Zlámal, Lhoták. Diváci: 4 022.
Sparta: Grigar - Limberský, Slepička, Kladrubský, Kisel, Brezinský, Pospěch, Zofčák, Kadlec, Matušovič, Kulič.
Bohemians: Sňozík - Kunášek, Turtenwald, Bartek, Cirhan, Císař, Pávek, Kotyza, Matůš, Adam, Polodna.