Spartě vychytal postup Čech, Liberec už je ve čtvrtfinále

31. 10. 2012 18:50
Malé derby mezi Žižkovem a Spartou musely rozhodnout penalty. V nich exceloval Marek Čech.
Pavel Kadeřábek otevřel účet zápasu na Žižkově.
Pavel Kadeřábek otevřel účet zápasu na Žižkově. | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Posledním osmifinalistou Poháru České pošty se stali fotbalisté pražské Sparty, kteří ve středeční dohrávce třetího kola zvítězili na hřišti Viktorie Žižkov 2:1 na penalty.

O první branku utkání se postaral již ve 32. minutě zápasu Pavel Kadeřábek, jenž se trefil hlavou po rohovém kopu, těsně před poločasem pak srovnal na 1:1 domácí Karel Hejný.

Oba týmy měly v druhé půli šanci zápas rozhodnout, ale v proměňování dobrých příležitostí si moc dobře nevedli hráči ani jednoho z týmů.

V penaltách zářil Čech

O postupujícím tak rozhodly až pokusy ze značky pokutového kopu. V rozstřelu přitom excelovala letní posila Sparty z Plzně, brankář Marek Čech, který chytil tři pokusy domácích.

A protože za Spartu Holek s Hušbauerem nastřelili jen tyče, rozhodla nakonec v šesté sérii až střela Jiřího Skaláka.

Sparta míří znovu do Jihlavy

V osmifinále čeká Letenské prvoligová Vysočina Jihlava, se kterou nedávno v Gambrinus lize uhráli remízu 1:1.

Pikantní bude dvojzápas se Spartou pro sparťanské fanoušky a jihlavské pořadatele. První si totiž po utkání na Vysočině stěžovali na bezdůvodné kropení ledovou vodou, druzí zase po výtržnostech "Rudých" vyzvali fans Sparty, ať už raději do Jihlavy nejezdí.

Liberec vyřadil Rosice, je ve čtvrtfinále

Úvodní osmifinále poháru dnes již sehrálo Slovácko, které porazilo Třebíč 2:0. Domácí odveta tak vypadá pro uherskohradišťský celek hodně nadějně. Góly stříleli zkušený Volešák a reprezentant do 21 let Daníček.

Prvním čtvrtfinalistou pohárové soutěže se stal Slovan Liberec. Držitel mistrovského titulu i podruhé porazil Rosice rozdílem tří branek. Po výhře na hřišti soupeře 4:1 dnes doma U Nisy zvítězil 3:0. Trefili se Blažek, Štajner a Šural.

Do čtvrtfinále nakročila také Sigma Olomouc, která v úvodním duelu osmifinále zdolala Duklu na jejím hřišti 1:0. Jedinou branku utkání vstřelil v prvním poločase adept na reprezentaci, tvořivý záložník Martin Pospíšil.

Úvodní osmifinálové utkání fotbalového Poháru České pošty:

HFK Třebíč - 1. FC Slovácko 0:2 (0:0)

Branky: 48. Volešák, 80. Daníček. Rozhodčí: Matějek.

Sestava Slovácka: Heča - Hofmann, Trousil (46. Mezlík), Košút, Daníček - Hlúpik, Martykán, Volešák (63. Trávník), Kerbr - Lukáš, Kovář. Trenér: Habanec.

Dukla Praha - Sigma Olomouc 0:1 (0:1)

Branka: 37. Pospíšil. Rozhodčí: Jílek - Urban, Vlasjuk. ŽK: Kalouda - Tomeček. Diváci: 266.

Dukla: Kučera - Hašek, Božič, Štetina, Vrzal - Borek, Kalouda - Svatonský (77. Malý), Ouedraogo, Pázler (68. Engelmann) - Marek (65. Přeučil). Trenér: Kozel.

Olomouc: Zlámal - Janotka, Dreksa, Škerle, Vepřek - Pospíšil (73. Navrátil), Šindelář, Ordoš (65. Plšek) - Hubník, Doležal, Schulmeister (87. Tomeček). Trenér: Pivarník.

Utkání 3. kola fotbalového Poháru České pošty:

Viktoria Žižkov - Sparta Praha 1:1 (1:1), na pen. 3:4

Branky: 44. Hejný - 32. Kadeřábek. Penalty proměnili: Čermák, Besta, Kotyza - Kadeřábek, Jakubov, Jirásek, Skalák. Neproměnili: Mareš, Sloboda, Surynek - Hušbauer, Holek. Rozhodčí: Příhoda - Ubias, Kříž. ŽK: Hílek, Hejný. Diváci: 1336.

Sestava Sparty: Čech - Vidlička, Zápotočný, Polom, Pamič - Jirásek - Kadeřábek, Holek, Grajciar (59. Hušbauer), Přikryl (73. Skalák) - Balaj (82. Jakubov). Trenér: Lavička.

Odveta osmifinále fotbalového Poháru České pošty:

Slovan Liberec - Slovan Rosice 3:0 (1:0)

Branky: 21. Blažek, 77. Štajner, 88. Šural. Rozhodčí: Nenadál. První zápas: 4:1, postoupil Liberec.

Sestava Liberce: Kolář - Ljulka, Kelič, Karišik, Fleišman - Blažek, Janů, Bosančič, Souza (59. Šural) - Štajner (78. Rabušic) - Hadaščok (59. Delarge). Trenér: Šilhavý.