reklama

Neapol si Maradony váží. Fotbalový stadion už nese jeho jméno

Stadion v Neapoli už nese jméno zesnulé fotbalové legendy Diega Maradony Stadion v Neapoli už nese jméno zesnulé fotbalové legendy Diega Maradony autor: Reuters
Stadion fotbalistů Neapole nese ode dneška jméno zesnulé klubové legendy Diega Maradony. Oficiální přejmenování arény San Paolo na Stadio Diego Armando Maradona potvrdili zástupci města.

Při slavnostním vyhlášení označili argentinského útočníka, který v Neapoli strávil sedm let hvězdné kariéry, za nejlepšího fotbalistu všech dob.

Starosta Neapole Luigi de Magistris oznámil úmysl pojmenovat stadion na počest fotbalisty, který s Neapolí vyhrál dvakrát ligový titul a jednou Pohár UEFA, už minulý týden bezprostředně po jeho úmrtí. Neapolská radnice rovněž k uctění Maradony, který se stal pro místní fanoušky kultovní postavou, vyhlásila den smutku.

Maradona v místním SSC působil v letech 1984 až 1991. Už v roce 2017 mu De Magistris udělil čestné občanství. Argentinský mistr světa zemřel minulý týden ve středu ve věku 60 let na infarkt.

Sbohem, Diego. Pohřeb legendy doprovodily slzy i rvačky s policií, obřad byl soukromý Sbohem, Diego. Pohřeb legendy doprovodily slzy i rvačky s policií, obřad byl soukromý Prohlédněte zde
reklama