reklama

Štajner: Já a zrádce? Liberec mi nenabídl smlouvu

Jiří Štajner. Jiří Štajner. autor: Eduard Erben
Otálení Liberce s nabídkou nového kontraktu je podle Jiřího Štajnera hlavním důvodem, proč překvapivě opustil severočeský klub, pro který byl ústřední postavou

Semčice - Otálení Liberce s nabídkou nového kontraktu je podle Jiřího Štajnera hlavním důvodem, proč překvapivě opustil severočeský klub, pro který byl ústřední postavou.

Ve středu se dohodl na angažmá v Mladé Boleslavi a ocenil její rychlé a konkrétní jednání. I když ho mrzí negativní reakce libereckých fanoušků, svědomí ho nehryže.

"Lidé neví, co za mým odchodem z Liberce bylo. V Liberci jsem byl u fanoušků oblíbený, takže mě i kvůli nim odchod mrzí, ale nedá se nic dělat," prohlásil Štajner.

Nezmar s nabídkou váhal

Dušuje se, že by Liberci nedal sbohem, pokud by měl v předstihu garantovanou novou smlouvu. "Kdyby přišel Liberec s konkrétní nabídkou dříve, určitě bych neodcházel," řekl dnes Štajner na tiskové konferenci, na které ho už jako velkou posilu představil boleslavský klub.

Sedmatřicetiletému hráči v Liberci po sezoně vypršela smlouva a marně prý čekal na dohodu. Liberec podle něj jednal liknavě.

"Neměl jsem od klubu ani během jara žádné náznaky. Navíc už začala dovolená, za čtrnáct dní je příprava na novou sezonu a pořád se nic nedělo. Proto jsem se rozhodl pro Mladou Boleslav, která mi smlouvu dala hned. Jejich jednání bylo ve středu velmi vstřícné, což mě přesvědčilo, abych sem šel," líčil Štajner, který bude v Boleslavi oblékat dres s číslem 24.

Internetové diskuze Štajner neřeší

Když v sobotu skončila liga, Štajner naznačil, že by jej lákalo angažmá ve Spartě. Už tím nahněval liberecké fanoušky. "Nějaké oťukávání tam bylo, ale pro pražský klub nebylo jednání se mnou momentálně prioritou. Zato Mladá Boleslav jednala rychle," popisoval Štajner.

Liberečtí fanoušci mu spílají do zrádců, Štajner ale prý internetová diskuzní fóra nebere příliš vážně. "Četl jsem pár věcí. Ale kdybych to řešil, musel bych se oběsit. Asi jako všichni... To jsou internetové diskuze, lidé pod přezdívkami, ale do očí vám nikdo nic neřekne," uvedl.

Nebojí se ani toho, že by jeho odchodem do Boleslavi byla zpřetrhána dlouholetá přátelská pouta uvnitř libereckého klubu. Například sportovní manažer Slovanu Jan Nezmar, dlouholetý Štajnerův parťák na hřišti, nebyl nadšený, když se o zájmu Mladé Boleslavi dozvěděl.

"Honza mi volal s nabídkou smlouvy, když jsem ji jel podepsat do Boleslavi. Už jsem z toho nechtěl cuknout. Honza byl naštvaný, ale věřím, že to naše vztahy nepoznamená. Tohle je profesní záležitost," prohlásil Štajner.

Už teď si uvědomuje, jak prestižní záležitostí pro něj bude první zápas proti libereckému týmu. "Až bude los ligy, hned se podívám, kdy proti Liberci budeme hrát," plánoval Štajner. Musí oželet účast v příštím ročníku Evropské ligy, do níž pomohl jarním finišem Liberci. "Ale i tak cítím výzvu, abych si poháry za rok zahrál s Boleslaví. Angažmá tady je pro mě další výzva," řekl Štajner.

reklama