reklama

Štajner poprvé proti "svému" Liberci: Až moc krutý debakl

Jiří Štajner svůj první duel proti Liberci po přestupu do Mladé Boleslavi prý příliš prestižně nebral Jiří Štajner svůj první duel proti Liberci po přestupu do Mladé Boleslavi prý příliš prestižně nebral autor: ČTK
Jiří Štajner přispěl k výhře Mladé Boleslavi nad Libercem 4:0 jednou brankou.

Praha - Už ve 3. kole se Jiří Štajner poprvé představil proti svému bývalému klubu Liberci, odkud v letní přestávce do Mladé Boleslavi přišel.

A se svým bývalým týmem, v němž prožil nejkrásnější okamžiky kariéry, rozhodně žádné slitování neměl. Ke kanonádě 4:0 sám přispěl jednou brankou.

"Pro Liberec je možná trochu kruté, že jsme je porazili o čtyři góly," politoval své někdejší spoluhráče. "Na druhou stranu jsme už do poločasu měli tolik šancí, že mohlo být po zápase mnohem dřív."

Moc to prý neprožíval

Podle svých slov však tento duel o moc prestižněji nebral. "Bylo úplně jedno, proti komu jsme hráli. Já už to tak moc neprožívám," uvedl vyhýbavě.

Poté se však o svém současném vztahu k Liberci přece jen trochu rozpovídal, jelikož ve městě stále bydlí a když může, chodí se na stadion U Nisy dál dívat na zápasy Slovanu.

"Libereckým klukům samozřejmě fandím dál, i když jsem sám už pryč. Byl jsem na pohárových zápasech s Rigou i Curychem a člověku je trochu líto, že tu pohárovou atmosféru nezažívá. Ale nedá se nic dělat, to je stejné, jako kdybych litoval, že už nehraji v bundeslize," řekl sedmatřicetiletý ofenzivní záložník.

Důležitá je hlavně výhra

Víc než situace ve Slovanu jej zajímala vůbec první boleslavská výhra tohoto prvoligového ročníku. "Po dvou předešlých zápasech, které se nám nepovedly a měli jsme jen jeden bod, bylo nutné, abychom vyhráli. A nehrálo roli, jestli jdeme zrovna proti Liberci," těšilo jej.

Vysoké vítězství se však neurodilo samo od sebe. Středočeši oproti předchozím duelům zlepšili pohyb, nasazení a především útočnou činnost, která byla najednou velmi pestrá.

"Očekávání byla veliká, ale první dva zápasy jsme mezi sebou prakticky nekomunikovali. A navíc jsme hráli proti soupeřům, kteří nehráli fotbal a byli jen zakopaní u vlastní branky, čekali na nás. Liberec hrál fotbal, snažil se o něj. To nám sedí," popsal změny Štajner.

Štajnerův gól?  Jako každý jiný

Sám ke kanonádě přispěl v 59. minutě třetím gólem, když hlavou prodloužil Jarolímův centr. "Byla to důležitá branka, protože při vedení o dva góly se může stát cokoliv. Můj gól zápas rozhodl, Liberec pak rezignoval," pochvaloval si.

Přestože se trefil proti čerstvě bývalému klubu, s radostí trefu oslavil.

"Je to gól jako každý jiný. Nevím, proč bych se neměl radovat. I když někteří hráči to proti svým bývalým týmům nedělají... Kdybych se trefil v 90. minutě v Liberci a šlo o vítěznou trefu před plným stadiónem, možná bych se neradoval. Ale hráli jsme doma, tudíž nebyl důvod se z trefy pro vlastní fanoušky netěšit," uvedl.

Zároveň byl rád, že na něj liberečtí fanoušci, kteří také na utkání dorazili, nezanevřeli. "Chci jim poděkovat, že nedošlo k vulgarismům. Ale jsem zvědavý, co na mě bude čekat za půl roku v Liberci," pousmál se.

reklama