reklama

Šťastný střelec Šural: Byl to asi nejlepší zápas kariéry

Češi na závěr kvalifikace o fotbalové Euro rozplakali Nizozemce Prohlédněte si fotografie z posledního zápasu kvalifikace o postup na mistrovství Evropy, v němž čeští fotbalisté vyhráli 3:2 v Nizozemsku a rozhodli o tom, že domácí se na Euro nepodívají. Foto: Reuters
Fotbalista Josef Šural se podílel na triumfu českého týmu v Nizozemsku v poměru 3:2 svým premiérovým gólem v reprezentačním dresu. Svoji chvíli slávy prožil ve 35. minutě, kdy mu po autovém vhazování přihrál do vápna Tomáš Necid. Šural si obhodil stopera Virgila van Dijka a prostřelil gólmana Jeroena Zoeta.

Amsterodam - Nejlepší zápas kariéry. Tak zhodnotil český fotbalista Josef Šural kvalifikační výhru 3:2 v Nizozemsku, ke které přispěl vedle velmi dobrého výkonu také premiérovým gólem v národním týmu.

"Asi nejlepší zápas mé kariéry. Dal jsem první gól v reprezentaci a ještě proti Nizozemsku na krásném stadionu. Co více si přát?" prohlásil Šural před českými novináři. "Nějaké velké zápasy už mám za sebou, ale nedá se to srovnávat s tím, když za reprezentaci nastoupíte proti takovému soupeři a ještě dáte gól," dodal.

O gólu ani nesnil

Svoji chvíli slávy prožil ve 35. minutě, kdy mu po autovém vhazování přihrál do vápna Tomáš Necid. Šural si obhodil stopera Virgila van Dijka a prostřelil gólmana Jeroena Zoeta.

"Před zápasem mě nenapadlo, že bych mohl dát gól, ale Necka (Necid) na sebe natáhl do rohu dva hráče a prohodil mi to. Trefil jsem to bodlem. Chtěl jsem střílet placírkou, ale stoper mě zatáhl. Možná jsem mohl spadnout na penaltu, ale chtěl jsem dát gól, tak jsem to zkusil," líčil liberecký záložník.

Velmi dobrý výkon předvedl už v září v Lotyšsku, trenér Pavel Vrba ho pochválil i po sobotní prohře 0:2 s Tureckem a i proti Nizozemsku patřil k nejlepším českým hráčům. "Před tímhle dvojzápasem trenér říkal, že máme šanci se ukázat, tak jsem se chtěl ukázat. Dnes to asi vyšlo o trochu lépe než proti Turecku, když jsem dal gól a vyhráli jsme," řekl Šural.

Euro? To je ještě hodně daleko

Nechtěl ale spekulovat, zda si svým výkonem řekl o to, aby se zařadil mezi hlavní kandidáty na nominaci na mistrovství Evropy. "Do šampionátu je ještě hodně daleko. Jsou hráči, kteří sice nemají nominaci jistou, ale jsou k ní velmi blízko. A my ostatní se o ni musíme poprat," uvedl.

Proti Nizozemsku ho potěšil především výkon celého týmu. "Soupeř měl na papíře velký jména, ale ukázali jsme, že jména výkon nedělají. Podali jsme velmi dobrý bojovný výkon. Většinu zápasu jsme hráli v deseti, bylo to hodně těžké, ale dali jsme do toho všechno," chválil spoluhráče.

Na oplátku se zase oni vyjadřovali uznale o něm. "Šury je v české lize výborný hráč a dnes to potvrdil i na mezinárodní scéně. Má proti sobě vysoké hráče, ale přesto všechny míče udrží. Já na jeho místě bych všechno ztratil a on udrží každý balon. Klobouk dolů před ním," řekl o Šuralovi pravý bek Pavel Kadeřábek.

reklama