reklama

Stíhací jízda Walesu nestačila, Anglie slaví triumf v Six Nations

Ragbisté Anglie s trofejí pro vítěze Six Nations Ragbisté Anglie s trofejí pro vítěze Six Nations autor: Reuters
Nejprve pohodlné vedení a pak drama až do konce. Ragbisté Anglie porazili v sobotním utkání na londýnském Twickenhamu Wales 25:21, přitom těsně na začátku druhé vedli už 19:0. Stíhací jízda soupeře ale nakonec nestačila a Angličané slaví s předstihem triumf v turnaji Six Nations.

Londýn - Nejprve pohodlné vedení a pak drama až do konce. Ragbisté Anglie porazili v sobotním utkání na londýnském Twickenhamu Wales 25:21, přitom těsně na začátku druhé vedli už 19:0. Stíhací jízda soupeře ale nakonec nestačila a Angličané slaví s předstihem triumf v turnaji Six Nations.

Navíc mají po čtyřech kolech jako jediný tým reálnou šanci dosáhnout po dlouhých třinácti letech na Grand Slam – tedy na vítězství ve všech pěti zápasech proti svým největším evropským soupeřům. Završit ho může příští sobotu proti Francii. Ta v neděli podlehla Skotsku na jeho půdě 18:29.

Angličtí fanoušci ale prožili nervydrásající závěr utkání. Ještě 12 minut před koncem vedla domácí reprezentace 25:7. Velšané pak zahájili neuvěřitelnou stíhací jízdu a k vyrovnání jim nakonec chyběly jen čtyři body.

V druhém sobotním zápase vyhrálo Irsko nad Itálií 58:15, tak tak ani po čtyřech zápasech nemá na kontě jediný bod a reálně jí hrozí, že na konci turnaje získá nepopulární "dřevěnou vařečku".

Výsledky, program a tabulku turnaje najdete zde.

reklama