reklama

Stihne Falcao MS? Podle lekáře je to padesát na padesát

Radamel Falcao stále živí šanci, že se podívá na mistrovství světa Radamel Falcao stále živí šanci, že se podívá na mistrovství světa autor: Reuters
Radamel Falcao z Monaka podle klubového prohlášení úspěšně dokončil první část léčby po operaci levého kolena a od čtvrtka ho na sportovní klinice v Madridu čeká druhá fáze rekonvalescence.

Monako - Šance, že se zraněný kolumbijský fotbalista Radamel Falcao stihne uzdravit do začátku světového šampionátu v Brazílii, se opět zvýšily.

Osmadvacetiletý útočník Monaka podle klubového prohlášení úspěšně dokončil první část léčby po operaci levého kolena a od čtvrtka ho na sportovní klinice v Madridu čeká druhá fáze rekonvalescence.

Lékař José Carlos Noronha, který Falcaa 25. ledna v Portugalsku operoval, vidí šance mírně optimisticky. "Dávám mu pětapadesátiprocentní naději, že bude na šampionátu hrát," uvedl Noronha.

Kolumbie odehraje úvodní duel v Brazílii 14. června s Řeckem. Falcao si přivodil těžké zranění kolena 22. ledna v zápase Francouzského poháru. První zprávy hovořily o tom, že o turnaj zřejmě přijde, rekonvalescence ale probíhá lépe, než se čekalo.

Kolumbie se na mistrovství světa představí poprvé od roku 1998. Případná Falcaova absence by pro ni znamenala velké oslabení, osmadvacetiletý kanonýr byl totiž hlavním strůjcem postupu do Brazílie.

reklama