9. 11. 2008 22:56
Bologna - AS Řím 1:1, Inter - Udine 1:0
Ani branka kapitána Tottiho na vítězství AS Řím nestačila.
Ani branka kapitána Tottiho na vítězství AS Řím nestačila. | Foto: Reuters

Turín - Fotbalisté Interu Milán se v 11. kole italské Serie A vyhoupli do čela tabulky. O hubeném vítězství 1:0 nad Udine rozhodl až v nastaveném čase střídající Julio Cruz.

Na první místo se v případě výhry ve večerním zápase v Lecce mohl vrátit konkurenční AC, jenže dosavadního lídra gól v nastaveném čase naopak stál vítězství.

Hosté, za které odehrál celý zápas i český obránce Marek Jankulovski, vedli gólem Ronaldinha jedenáct minut před koncem 1:0, jenže v poslední minutě srovnal Stendardo. Na čele Serie A tak zůstal s bodovým náskokem Inter.

Své čtyřiatřicáté narozeniny oslavil svým třetím gólem z přímého kopu v rozmezí jednoho týdne Alessandro Del Piero.

I díky jeho úspěšné střele uspěl Juventus Turín bez Pavla Nedvěda na hřišti Chieva, druhou branku přidal Iaquinta a "Stará dáma" se s 21 body dotáhla právě na páté Udine.

Fotbalisté římského AS v jedenáctém kole italské Serie A konečně bodovali. Spokojeni ale být nemohou. Po brance kapitána Tottiho vedli na hřišti Bologni dlouho 1:0, v nastaveném čase ale po neštastném vlastním gólu Cicinha o výhru přišli.

Stále se tak krčí jen jedno místo nad sestupovým pásmem a ligovou sezonu nezahájili vůbec dobře.

Ve druhém sobotním duelu se radovali hráči AC Turín. Jejich zápas s Palermem dlouho příliš vzruchu nenabídl, teprve sedm minut před koncem usnadnil domácím cestu za vítězstvím hostující Nocerino, který se nechal vyloučit.

V 89. minutě pak rozhodl o nejtěsnější výhře Turína Saumel.

Lecce - AC Milán 1:1