reklama

Šural: V Liberci jsem zůstat nemohl. Kde jinde se zlepšovat, než ve Spartě

První příprava Sparty: Šural zatím přihlížel, Zahustel i Mazuch už hráli Prohlédněte si fotografie z přípravného zápasu, v němž fotbalisté Sparty rozdrtili druholigové Ústí nad Labem vysoko 7:1. Foto: Milan Kammermayer
Pětadvacetiletý záložník přestup z Liberce do Prahy za riskantní nepovažuje a věří, že mu konkurence v letenském celku pomůže udržet místo v reprezentaci pro mistrovství Evropy.

Praha - Místo jistoty ve Slavii si záložník Josef Šural vybral boj o základní sestavu ve Spartě. Pětadvacetiletý záložník však přestup z Liberce do Prahy za riskantní nepovažuje a věří, že mu konkurence v letenském celku pomůže udržet místo v reprezentaci pro mistrovství Evropy.

"Někomu se to může zdát jako riskantní krok, protože Sparta se na první pohled může zdát jako těžší varianta než Slavie. Ale v Liberci jsem z nějakých důvodů zůstat nemohl a kde se po fotbalové stránce rozvíjet než ve Spartě, kde je řada reprezentantů a kádr je podle mě nejsilnější v republice," řekl Šural na tiskové konferenci.

K odchodu z Liberce, kde by mu sezoně skončila smlouva, se příliš vyjadřovat nechtěl. "Možná až časem," uvedl záložník, za kterého Slovan vedle finančního odstupného získal také mládežnického reprezentanta Ondřeje Karafiáta. Původně to přitom vypadalo, že Šural zamíří do Slavie.

Krejčímu přeje přestup do zahraničí

"Původně jsem měl nějaké přání, ale jak jsem tak o tom přemítal v hlavě, tak jsem se rozhodl pro Spartu a doufám, že se to brzy ukáže jako dobrý krok pro mě i pro klub," uvedl Šural. "Ke Slavii bych už se nechtěl vracet, zbytečně se vytvořilo, že jsem si s nimi už plácnul, a děkuju panu Šimáněmu (šéf Slavie), že to uvedl na pravou míru," dodal.

"Ve čtvrtek jsme jednali se Slavií a v pátek proběhla schůzka se Spartou, po které se Josef rozhodl pro nabídku Sparty. Nemyslím si, že by Sparta musela předložit nějaký trumf, aby přebila nabídku Slavie," přidal hráčův agent David Nehoda v narážce na prohlášení sportovního ředitele vršovického celku Josefa Jinocha.

První měsíc bude Šural do Prahy dojíždět, pak si chce najít bydlení co nejblíž letenskému stadionu. Nastupovat bude s číslem 32, protože "jeho" třiadvacítku má Ladislav Krejčí. "Proto Láďovi přeju, ať mu vyjde přestup do zahraničí, protože bych chtěl mít i tady třiadvacítku," prohlásil s úsměvem Šural.

reklama