reklama

Svaz se Litvě omluvil. Za ostudu padaly hlavy

autor: Ondřej Besperát
Dva zaměstnanci na svazu končí

Praha - Českomoravský fotbalový svaz se ve středu omluvil Litevskému fotbalovému svazu i velvyslaneství této pobaltské země za ostudu, která se odehrála při mezinárodním utkání Česko - Litva.

Pořadatelé si před úterním zápasem spletli hymnu tohoto státu se sousedním Lotyšskem, stejná záměna se objevila i v oficiálním programu, který musel svaz stáhnout.

Kromě omluvy však ČMFS rázně zasáhl do svých vlastních řad. Svaz oznámil, že jeden zaměstnanec dostal výpověď, další bude potrestán finanční pokutou.

Čtěte také: Ostuda! Litevští fotbalisté slyšeli lotyšskou hymnu

Na oddělení komunikace skončí Milan Bartůněk, s pokutou vyvázne bývalý ligový sudí a nyní pracovník logistiky na ČMFS Miroslav Liba.

Ředitel komunikace Václav Tichý se navíc rozhodl rezignovat. „Cítil jsem spoluzodpovědnost za své kolegy. Ale jen co se týče bulletinu. S hymnou a vlajkou nemám nic společného," objasnil v rozhovoru pro Aktuálně.cz Tichý.

Jak k celé mu trapasu se záměnou Lotyšska a Litvy došlo?

„Můj teď už bývalý kolega, který měl být lépe jazykově disponován, si prostě spletl anglické názvy Latvia a Lithuania. Následně komunikoval s lotyšským svazem, který mu trochu překvapivě velmi ochotně poslal fotky a vizitky svých hráčů, přestože v dohledné době s nimi nehrajeme žádný zápas. Možná tak v hokeji," vysvětloval Tichý.

Závadný program se nakonec do rukou novinářů nedostal, jenže chybu se utajit nepodařilo. Na vše upozornila záměna hymny.

„U toho jsem nebyl. Mám jen zprostředkované informace. Nakonec se prý povedlo sehnat cédéčko s litevskou hymnou, jenže to se nějak nepodařilo obsluze pustit. Ta následně sáhla po vedle ležícím cédéčku, které bylo bohužel s lotyšskou hymnou," dodal ředitel komunikace.

reklama