reklama

Tak se slaví v Plzni. Horváth kousl Limberského do zadku

Pavel Horváth si na oslavu ligového triumfu vychutnává pivo z tupláku pro vítěze. Pavel Horváth si na oslavu ligového triumfu vychutnává pivo z tupláku pro vítěze. autor: CPA
Tak jsme mistři, no a co? Plzeňský kapitán Pavel Horváth hecoval své spoluhráče, kteří si šli po posledním zápase sezony v Hradci Králové (3:0) pro medaile pro vítěze Gambrinus ligy.

Hradec Králové - Tak jsme mistři, no a co? Plzeňský kapitán Pavel Horváth hecoval své spoluhráče, kteří si šli po posledním zápase sezony v Hradci Králové (3:0) pro medaile pro vítěze Gambrinus ligy.

Ještě než Horváth převzal pohár pro vítěze české nejvyšší fotbalové soutěže, stoupl si osmatřicetiletý záložník před zhruba dvoutisícový plzeňský kotel a začal na promrzlé fanoušky dělat své tradiční opičky a hodil jim vítěznou kšiltovku, aby je přiměl k ještě větším ovacím.

Poté se několikrát napil z tupláku piva pro vítěze, až mu zůstala pěna na rumcajsovském plnovousu, který si plzeňští fotbalisté pěstovali, aby se nezpronevěřili paní Štěstěně.

To však nebylo všechno. Ještě před tím si Horváth doslova pohrál se svým tradičním kumpánem Davidem Limberským, kterého při pózování fotografům chytil do náruče a zakousl se mu do hýždí. Limberského zisk titulu navíc dojal natolik, že se těsně po konci zápasu rozbrečel.

Horváth předal pohár hokejistům

Danielu Kolářovi pak naznačil, že si nevybral vhodnou chvíli na televizní rozhovor a "ztrestal" jej politím z láhve vody.

Když pak kráčel po červeném koberci, aby si vyzvednul pohár pro vítěze, šéfa ligových soutěží Iva Lubase pak gestem rukou popoháněl, aby uspíšil předávání zlatých medailí pro jeho spoluhráče.

Plzeňští fanoušci, kteří byli v drtivé většině oděni v modrých pláštěnkách, pak Horvátha vyzvali, aby s pohárem přišel k nim. Plzeňský kapitán neváhal a nechal všechny fanoušky v první řadě za plotem sáhnout si na pohár.

Jako první přišel k Tomáši Vlasákovi a Václavu Pletkovi, tedy plzeňským hokejistům a velkým fanouškům fotbalové Plzně, kteří byli členy týmu, jenž pro Plzeň získal v květnu premiérový extraligový titul. A poté pokračoval ke všem fanouškům, kteří si chtěli sáhnout na pohár.

Užíval si tak s nimi zisk druhého mistrovského pro Plzeň a zároveň mistrovského doublu. Naposledy slavila ve stejné sezoně hokejový i fotbalový ligový titul v roce 2008 pražská Slavie.

reklama