reklama

Blatter má za sebou více než devíti hodinové slyšení před odvolací komisí FIFA

Sepp Blatter odchází. Sepp Blatter odchází. autor: Reuters
Bývalý prezident světové fotbalové federace Sepp Blatter dnes předstoupil před odvolací komisi FIFA. Ve svazovém sídle v Curychu strávil Blatter více než devět hodin. Během průběhu slyšení se nevyjádřil.

Curych - Den po Michelu Platinim předstoupil před odvolací komisi FIFA také bývalý prezident fotbalové federace Sepp Blatter, aby bojoval proti osmiletému zákazu působení ve fotbale. Ve svazovém sídle v Curychu strávil švýcarský funkcionář podle médií přes devět hodin, opustil jej ale vedlejším východem a k průběhu slyšení se nevyjádřil.

Verdikt se čeká během týdne

Verdikt odvolací komise se očekává ještě v tomto týdnu. Pokud bude jejich trest potvrzen, případ se velmi pravděpodobně dostane až ke sportovní arbitráži CAS v Lausanne.

Blatter i suspendovaný šéf evropské unie UEFA Platini byli v prosinci potrestáni kvůli podezřelé finanční transakci z roku 2011. Bývalý vynikající záložník tehdy obdržel od Blattera dva miliony švýcarských franků, údajně za poradenskou činnost v letech 1999 až 2002. Neexistuje o tom ale žádný doklad. Funkcionáři argumentují tím, že měli ústní dohodu, a odmítají, že by se provinili proti etice či se dokonce dopustili korupce.

reklama