reklama

Teplice hlásí prasečí chřipku. Lídr přišel o Smejkala

Tepličtí fotbalisté mají hrát s Olomoucí Tepličtí fotbalisté mají hrát s Olomoucí autor: Reuters
Teplice mají nakaženého prasečí chřipkou

Teplice - Nejvyšší domácí fotbalová liga má první případ prasečí chřipky. Virem H1N1 se nakazil Michal Smejkal z Teplic. Chorobu v jeho těle potvrdily testy v nemocnici v Ústí nad Labem.

Informoval o tom tiskový mluvčí teplického klubu Petr Heidenreich.

Smejkal v týdnu ochořel společně s dalšími pěti fotbalisty, další hráči měli také příznaky onemocnění chřipkou. Všichni tepličtí fotbalisté se v pátek podrobili testům, které zatím prasečí chřipku odhalily pouze u Smejkala.

Sám hráč prý cítí, že se jeho zdravotní stav postupně lepší v porovnání s tím, jak mu bylo na začátku týdne.

"To mi dobře nebylo. Ale neřekl bych, že ty příznaky byly výrazně jiné než u běžné chřipky. Jen mě víc bolela hlava. Takže jsem přes týden ležel a teď už se to začíná lepšit. I lékaři mi říkali, že není důvod k žádné panice, měl bych být brzy v pořádku," řekl.

Teplický klub nyní čeká na doporučení krajské hygienické stanice v Ústí nad Labem, jaké další opatření má přijmout, aby minimalizoval riziko šíření chřipky mezi dalšími hráči.

Už v pátek teplický klub požádal vedení fotbalové ligy o odložení svého pondělního utkání v Olomouci, ale svazoví funkcionáři v čele s ředitelem profesionálního fotbalu Ivem Lubasem to zatím odmítli a trvali na odehrání utkání.

Lubas však také upozornil, že v případě zhoršení situace může rozhodnutí změnit. Pokud by hygienická stanice v teplickém týmu vyhlásila karanténu, odložení zápasu by bylo pravděpodobné.

Třiadvacetiletý Smejkal není prvním českým sportovcem, kterého dostihla prasečí chřipka. Nedávno onemocněli také hokejisté Ladislav Šmíd z Edmontonu a David Krejčí z Bostonu. Oba se však brzy vrátili do kolotoče zámořské ligy.

reklama