Teplice prohrály. Slavia přezimuje s velkým náskokem

Red Spo
9. 12. 2007 22:11
Výsledky 16. kola Gambrinus ligy

Praha - Po nedělních zápasech 16. kola české fotbalové ligy je jasné, že pražská Slavia zakončí podzimní sezonu jako mistr s pětibodovým náskokem. Dosud druhé Teplice totiž prohrály s Jabloncem.

Brno zakončilo podzimní část Gambrinus ligy přesvědčivým vítězstvím nad Viktorií Žižkov. Lépe dopadl druhý nováček, Bohemians 1905, který doma porazil Liberec a raduje se ze třetí výhry v sezoně.

Trenér Slovanu Ladislav Škorpil po slibném začátku ve staronovém působišti musel přijmout další porážku. Liberec v odvetě neodčinil ztrátu z prvního utkání, v níž překvapivě remizoval 0:0.

Přitom od začátku utkání se vše odvíjelo podle předpokladů. Liberec měl převahu, jenže své šance nevyužil. Během úvodní čtvrthodiny mohl otevřít skóre nejprve po rohu Nezmar, jenže neuspěl, stejně jako chvíli po něm Bílek a Blažek.

To domácí, kteří se dlouhodobě potýkají s katastrofální produktivitou, se tentokrát trefili hned z první pořádné střely. Kombinaci domácích na útočné polovině zakončil přesnou střelou k levé tyči Milan Škoda.

Slovan se celý zápas marně hnal za vyrovnáním. Jen sám Nezmar neproměnil, i díky výbornému brankáři Sňozíkovi, celkem čtyři vyložené šance.

Boleslav nevyhrála posedmé za sebou

Ani převaha a šance ve druhém poločase nepomohly domácí Boleslavi, aby strhla vítězství proti Olomouci na svoji stranu. Po středeční porážce od AEK Atény v neděli remizovali Středočeši s Olomoucí 1:1 a už sedm ligových zápasů nevyhráli.

Po chybě Matějovského ve středu pole překonal v první půli hostující Kazár brankáře Pižanowského a svěřenci trenéra Ščasného museli zápas otáčet. Do poločasu se podařilo srovnat střelou zblízka Radimu Holubovi, ale vítězný gól už nepřišel.

Slavia uspěla na Kladně. Podzimní titul vystřeli Šmicer. Čtěte ZDE

Fotbalistům Brna před zimní přestávkou graduje forma. Viktorii prakticky nedali na svém hřišti šanci.

Za vítězstvím měli svěřenci Petra Uličného našlápnuto od samého začátku duelu, když domácí dostal do vedení Střeštík.

Aktivní Brno vstřelilo uklidňující druhý gól půl hodiny před koncem zápasu po mazácké dorážce Besty. Krásným gólem zvyšoval na 3:0 Kalouda.

Hosté se dočkali až poté, co přišel na hřiště ex-brněnský Švancara, jenž z penalty potrestal faul Trousila.

Také Budějovičtí fotbalisté přezimují v klidném středu tabulky. Radzinievičiusova proměněná penalta po faulu Konečníka před koncem první půle rozhodla o výhře Dynama nad Zlínem 1:0.

Domácí po většinu zápasu dobývali dobře fungující obranu svého souseda v tabulce, ale na víc než gól z penalty nedosáhli. Přesto si připsali šestou výhru v sezoně.

Jablonec na závěr podzimu obral Teplice

"Uhelné" derby mezi Baníkem Ostrava a Mostem skončilo lépe pro hosty z Ostravy. Nicméně favorit se prosadil až v polovině druhého poločasu po gólové trefě Tchuře. Výhru Baníku pojistil v poslední minutě střídající Varadi.

Večerní utkání Jablonce s Teplicemi uzavřelo víkendové 16. kolo fotbalové Gambrinus ligy. Před zimní přestávkou se lépe prezentoval domácí Jablonec, který porazil druhý celek tabulky 1:0.

Teplice sice měly dostatek šancí, ale ani jednu neproměnily. Jedinou trefu v utkání tak zaznamenal Miroslav Baranek, poté co dorazil Fukalovu hlavičku odraženou od břevna.

Svěřenci Františka Komňackého se tak dokázali odpoutat ze dna tabulky. Nedělní výhra je totiž vynesla na 14. místo, naopak po šestnácti kolech by sestupovaly týmy Mostu a Bohemians 1905.

Teplice nadále zůstávají na druhém místě, ovšem ztráta na vedoucí Slavii již narostla na pět bodů. V pondělí se k ní může navíc bodově dotáhnout pražská Sparta, která na domácím hřišti přivítá Viktorii Plzeň.

FK Jablonec 97 - FK Teplice 1:0 (1:0)