Sparta klopýtla v poslední Příbrami a v čele nepřezimuje

25. 11. 2012 20:12
Fotbalisté Teplic stráví zimní přestávku mimo sestupové příčky. Potřebné tři body jim zajistila v 16. ligovém kole výhra nad Brnem 2:0.
Sparta se venku trápila i tentokrát, v Příbrami uhrála remízu 0:0
Sparta se venku trápila i tentokrát, v Příbrami uhrála remízu 0:0 | Foto: CPA - Eduard Erben

Teplice - Fotbalisté Sparty v čele prvoligové tabulky nepřezimují.

Pražané znovu nedokázali vyhrát na hřišti soupeře, když v 16. kole pouze remizovali 0:0 v poslední Příbrami. Na vítězství mimo Letnou tak čekají už pět zápasů.

O tom, jakou ztrátu na vedoucí příčku budou svěřenci trenéra Lavičky mít, rozhodne pondělní dohrávka Plzně s Jihlavou.

Od začátku nuda

Sparťané v Příbrami nedokázali zopakovat dobrý výkon z pohárového utkání s Lyonem, když se už od prvních minut utápěli v nepřesnostech.

Ani domácí nepředváděli pohledný fotbal, ale alespoň byli nebezpeční. Ve 12. minutě hosty zachránilo před hlavičkou Hájovského břevno a o chvíli později mířil mimo bránu v dobré pozici Krbeček.

Spartě nepomohlo ani brzké zranění Krejčího, a tak snad jedinou jejich šanci první půle vypracoval Pamič pro Kweukeho. Ten však na ostrý pas nedosáhl.

Vaclík v závěru zachránil bod

Nadějnější vstup do druhého poločasu měla opět Příbram, ale Wágner ve velké šanci zblízka selhal. Sparťanský kouč Lavička se snažil svůj tým probudit střídáním, ovšem ani Skalák s Balajem tvář hry hostů nezlepšili.

Hlavní postavou zápasu se tak stal brankář Vaclík, který v nastaveném čase zachránil Spartě bod skvělým zákrokem proti Danoskimu.

Brno mělo vlažnější vstup do zápasu

Odpoutat se od sestupových pozic se podařilo Teplicím, které zdolaly 2:0 Brno.

Brnu sice chvíli trvalo, než se na severu Čech rozkoukalo, ale pak začalo domácím nepříjemně zatápět. Mohla za to především dobře kombinující a pohyblivá záloha, která rozjížděla rychlé akce.

Jednu takovou dokázala obrana Teplic ve 24. minutě odvrátit, ale míč se dostal přímo před branku k Fallovi a gólu zabránila zřejmě jen noha obránce Podaného, který stál tou dobou na malém vápně.

Ve druhé půli rozhodl Mahmutovič

Když však následně neproměnil Senegalec ani svou druhou šanci v zápase, začal se scénář obracet. Teplice hrozily po standardních situacích, Doležal měl ale několikrát štěstí. To jej opustilo v 60. minutě.

Mahmutovič pláchl Paškovi, našel na zadní tyči Chovance a domácí vedli. A když se o šest minut scénář opakoval, jen s tím rozdílem, že tentokrát Mahmutovič úspěšně zakončovalo, bylo o osudu zápasu rozhodnuto.

16. kolo první fotbalové ligy:

1. FK Příbram - Sparta Praha 0:0
Rozhodčí: Jech - Mencl, Blažej. ŽK: Danoski, Mišůn, Hájovský (všichni Příbram).

Příbram: Hruška - Jugas, Hájovský, Mišůn, Pleško - Šlapák (72. P. Pilík), Krbeček, T. Pilík (90. Divíšek), Danoski - Wágner, Střihavka. Trenér: Marko.

Sparta: Vaclík - Vidlička (72. Skalák), Zápotočný, Švejdík, Pamič (79. Balaj) - Holek - Přikryl, Hušbauer, Matějovský, Krejčí (17. Kadeřábek) - Kweuke. Trenér: Lavička.

FK Teplice - Zbrojovka Brno 2:0 (0:0)
Branky: 61. Chovanec, 67. Mahmutovič. Rozhodčí: Paták - Moláček, Košec. ŽK: Jarolím, Ljevakovič, Jursa - Škoda, Fall, Pašek, Pernica. Diváci: 3318.

Teplice: Grigar - Vondrášek, Lüftner (86. Lukáš), Rosa, Podaný - Jursa, Ljevakovič - Kerič (46. Vachoušek), Jarolím, Chovanec - Mahmutovič (80. Jindráček). Trenér: Ščasný.

Brno: Doležal - Kaufman, Brabec, Pernica, Pašek - Glaser (69. Šíma), Zavadil, Fall, Lutonský (87. Hyčka) - Přerovský, Škoda (78. Stehlík). Trenér: Čuhel.

1. Jablonec 16 9 5 2 29:16 32
2. Plzeň 15 9 4 2 26:11 31
3. Sparta 16 9 4 3 23:12 31
4. Olomouc 16 7 6 3 24:15 27
5. Mladá Boleslav 16 7 3 6 19:20 24
6. Dukla 16 5 7 4 26:22 22