reklama

Teplice velebí i štěstí. Plíšek: Jablonec je těžký tým

Fotbalisté Teplic vyhráli důležitý souboj o první místo Fotbalisté Teplic vyhráli důležitý souboj o první místo autor: Ludvík Hradilek
Prohráli jsme bitvu, ne válku, říká Komňacký

Teplice - První část fotbalové Gambrinus ligy se chýlí ke svému konci a po sobotním utkání čtrnáctého kola se opět trochu odkryla odpověď na otázku: Kdo bude podzimní mistr?

Ačkoliv, kdo by to před sezonou tušil, že více světla do případu přinese až šlágr mezi Teplicemi a Jabloncem. Nebylo to jen obyčejné severočeské derby, nýbrž přímá bitva o vedoucí post.

Čtěte také: Teplice porazily v bitvě o první místo Jablonec

A tu nakonec lépe zvládly Teplice, které před vlastními diváky porazily díky šťastné brance Aidina Mahmutoviče svého rivala 1:0.

"Byl to vyrovnaný a těžký zápas, Jablonec byl asi nejtěžší protivník, se kterým jsme na podzim hráli. První poločas se nám nevydařil, soupeř sbíral odražené míče a byl lepší v kombinaci," citují vyjádření teplického kouče Jiřího Plíška oficiální stránky Jablonce.

"Ve druhé půli se to i díky přeskupení některých hráčů zlepšilo a z toho padla i rozhodující branka. Utkání bylo právě o tom jednom gólu a štěstí se přiklonilo na naší stranu," hodnotil.

Komňacký: Prohráli jsme jen bitvu, ne válku

Ačkoliv Gambrinus ligu přeruší reprezentační pauza, jeho celek má na dosah titul půlmistra. V příštích kolech se však ještě zavítají na hřiště Olomouce a pak ještě doma vyzvou Plzeň.

"Této výhry si musíme vážit, bylo vidět, že Jablonec snese nejvyšší parametry. Každé vítězství posiluje, tohle bylo hlavně o morálce a vnitřní síle."

"Hráči si dokazují, že stojí za to sáhnout si na dno. Tahle výhra byla o bolesti a o to je vše pro nás cennější," dodal Plíšek

Pochopitelné zklamání panovalo na opačné straně. Jablonec sice po většinu času pasivnějším dojmem, přesto měl v závěru několik příležitostí na vyrovnání.

"Musím Teplicím poblahopřát. Vyhrály proto, že daly gól, to byl zásadní rozdíl mezi oběma soupeři. Ve hře a fotbalovosti jsme se Teplicím dnes vyrovnali. Ale dostali jsme nešťastný gól, střela byla tvrdá a nepříjemná, motala se. Nechci to svádět na gólmana," míní kouč Jablonce František Komňacký.

"Těžko můžu hráčům něco vytýkat, chyběla nám pouze lepší koncovka. Možná jsme tam mohli být důraznější a přesnější. K přístupu hráčů k utkání ale nemám připomínky. Prohráli jsme bitvu, nikoliv však válku," burcoval na závěr zkušený trenér. 

reklama