Teplice ztrácí na Slavii. Prohrály v Olomouci

janc
20. 10. 2007 18:57
Teplice ztrácí na první místo už pět bodů

Olomouc - Teplice mohly v sobotním utkání 1. fotbalové ligy se Sigmou Olomouc reagovat na páteční jasnou výhru Slavie. Nestalo se tak. Sigma Olomouc na domácím stadionu zvítězila 1:0.

Teplice nezvládly úvod zápasu. Už ve třetí minutě jejich nepozornost potrestal Brazilec Melinho. Obrana Teplic se rozestoupila, Melinho na nic nečekal, vzal si balon, kousek ho popotáhl a ránou ze 17 metrů po zemi k tyči otevřel skóre.

Hosté se snažili rychle odpovědět, ale srážela je vlastní nepřesnost. Ve 20. minutě se na to už nemohl dívat teplický obránce Kaufman, který převzal míč a jeho rána jako z děla proletěla jen kousek vedle Drobiszovy branky.

Dále čtěte:

Většina situací se odehrávala ve středu hřiště, tato fáze zápasu 4 623 diváků asi moc nenadchla. Ve 41. minutě téměř udeřila Olomouc, Hartig prošel po levé straně až do vápna, odcentroval, na poslední chvíli před nabíhajícím Knakalem zasáhl Slavík.

Po pořestávce se obraz hry nezměnil. Oba týmy se snažily hlavně neudělat chybu.

Až v 63. minutě se do příležitosti probil kapitán hostů Verbíř, který přešel na pravé straně přes Randu, trošku si vylepšil střelecký úhel a vypálil. Míč letěl jen těsně vedle. Stadionem to jen zahučelo.

Teplice postupem času získávaly uzemní převahu. V 73. minutě  Štohanzl našel před brankou neobsazeného Fenina, ten vypálil z první a trefil Drobisze. Kdyby lépe zamířil, byl by to jasný gól.

Agilní Fenin byl i při další příležitosti, když čekal na hranici ofsajdu, dostal míč a utíkal z úhlu sám na gólmana Sigmy. Drobisz ale vytáhl skvělý zákrok.

Martin Fenin se vytáhl i s fotbalovou lahůdkou, jeho chytrý lob přes brankáře Olomouce Drobisze z brankové čáry vyhlavičkoval Šuškavčevič.

Závěr zápasu byl hodně hektický, do role útočníka se na chvilku zapojil i brankář Teplic Slavík.

K vyrovnání to však nevedlo, a tak Sigma Olomouc po bojovném výkonu porazila Teplice 1:0.

Výsledek:
Sigma Olomouc - Teplice 1:0 (1:0)
Branka: 3. Melinho. Rozhodčí: Adam - Ondo, Kubáň. ŽK: Hubník - Ljevakovič, Kroupa. Diváci: 4623.