Tipsport Ligu vyhrála Žilina. Sigma selhala v penaltách

24. 1. 2010 13:20
Sigma Olomouc - Žilina 3:3 na penalty 2:4
Sigma Olomouc ztratila vítězství v penaltách
Sigma Olomouc ztratila vítězství v penaltách | Foto: Aktuálně.cz, Tomáš Adamec

Praha - Fotbalisté slovenské Žiliny se stali letošními vítězi Tipsport Ligy. Tým Pavla Hapala zdolal v nedělním finálovém střetnutí  v pražském Edenu Sigmu Olomouc po penaltovém rozstřelu, poté co zápas skončil v normální hrací době nerozhodně 3:3.

Slovenský celek se tak stal historicky prvním vítězem tohoto zimního turnaje a na pomyslném trůnu vystřídal 1.FC Brno.

Žilina tahala od samého začátku za delší konec a po brankách Zlatkoviče a Škvarka vedla po první půli už 2:0.

Hanáci sice snížili osmnáct minut před koncem zásluhou Hořavy, nicméně když soupeř okamžitě odpověděl další trefou Rilkeho, zdálo se, že je o vítězi rozhodnuto.

Sigma ovšem dále bojovala a v samotném závěru znovu snížila díky hlavičce Ordoše a v nastavení dokonce vyrovnala zásluhou Kazára.

V penaltovém rozstřelu však následně selhal jak Hořava, tak i Škerle, a tak se mohl z vítězství radovat slovenský celek.