reklama

Rosický znovu nastoupil za juniorku Arsenalu, porážce nezabránil

Tomáš Rosický Tomáš Rosický autor: Facebook
Pětatřicetiletý český záložník Tomáš Rosický se po uzdravení stehenního svalu podruhé představil v dresu juniorky Arsenalu. Porážce 1:3 se Swansea ale nezabránil.

Swansea - Do druhého ostrého zápasu po vyléčení svalového zranění ve čtvrtek nastoupil český reprezentační kapitán Tomáš Rosický. Pětatřicetiletý záložník opět zasáhl do juniorské Premier League, ve které Arsenal vyzval Swansea.

Rosický odehrál 70 minut a na rozdíl od pátečního duelu s Newcastlem (více zde), v němž střídal už o poločase, do děje zápasu výrazněji nezasáhl. Juniorka Gunners, za kterou kromě českého záložníka nastoupili i další členové A týmu Jack Wilshere a Serge Gnabry, podlehla Swansea 1:3.

Rosický odehrál teprve třetí zápas v této sezoně. Poprvé nastoupil proti Burnley v lednu, ale hned si zranil stehenní sval.

Kdy nastoupí za první tým, trenér Arséne Wenger zatím nesdělil. Do konce Premier League každopádně zbývá Arsenalu ještě šest zápasů, nejbližší se hraje v neděli doma s Crystal Palace.

Pro Rosického je důležitý zápasový rytmus i vzhledem k blížícímu se Euru, které ve Francii startuje za necelé dva měsíce. 

reklama