Trpká porážka. Plzeň s Atlétikem padla v nastavení

Plzeňský trenér Pavel Vrba musel se svými svěřenci spolknout hořkou pilulku v podobě rozhodujícího gólu v poslední minutě
Tohle bolelo. Plzeňští drželi celý zápas remízový stav, ovšem ve třetí minutě nastavení inkasovali. David Limberský a jeho spoluhráči byli hodně smutní.
Naopak nadšení vytrysklo po rozhodujícím gólu z argentinského trenéra Atlética Madrid Diega Simeoneho.
Hrdina zápasu. Cristan Rodriguez právě vsítil jediný gól utkání.
Atlético slaví. Plzeňskou Viktorii porazilo i bez svého elitního kanonýra Radamela Falcaa.
Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
4. 10. 2012 22:58
Atlético vyhrálo gólem v 93. minutě.

Praha - Fotbalisté Plzně prohráli ve 2. kole Evropské ligy s Atlétikem Madrid 0:1 a v tabulce skupiny B zůstává po dvou kolech na třech bodech.

Domácího favorita vysvobodil z trápení až v poslední minutě nastavení Rodríguez, který po nakrátko rozehrané standardní situaci napálil zpoza vápna míč do šibenice.

Absence Horvátha byla znát

Oba týmy nastoupily s pozměněnými sestavami, Plzeň se musela obejít bez kapitána Pavla Horvátha, a na kvalitě hry to bylo poznat.

Domácí favorit sice v prvních minutách Plzeň zatlačil díky rychlým kombinacím, ovšem do vyložených šancí se i díky pozorné obraně hostů nedostával.

Časem se hráči Viktorie začali osmělovat také na opačné polovině hřiště, což rezultovalo například v Řezníkův centr, který Bakoš hlavou nasměroval těsně vedle. Nebezpečím zaváněla také další Bakošova šance, kterou na poslední chvíli uhasil včasným odkopem Cisma.

Rozhodující direkt v nastavení

Španělský celek měl optickou převahu, ale gól i přes nastřelené břevno stále nepřicházel. Změnit se to trenér Simeone snažil vysláním zkušených záložníků Raúla Garcíi a Tiaga.

Plzeň se úspěšně bránila až do nastaveného času, v němž přišla nečekaná rána. Madridští rozehráli poslední standardní situaci netypicky nakrátko, ke střele se dostal Rodríguez a parádní ranou z dvaceti metrů nedal Kozáčikovi šanci.

2. kolo základních skupin fotbalové Evropské ligy:

Skupina B:

Atlético Madrid - Viktoria Plzeň 1:0 (0:0)
Branka: 90.+3 Rodríguez. Rozhodčí: Gautier - Annonier, Jeanne (všichni Fr.). ŽK: Gabi, Emre - Procházka. Diváci: 27.000.

Atlético: Asenjo - Kader (85. Saúl), Díaz, Pulido, Cisma - Gabi, Emre - Koke (64. Tiago), Rodríguez - Adrián, Diego Costa (61. Raúl García). Trenér: Simeone.
Plzeň: Kozáčik - Řezník, Ševinský, Čišovský, Limberský - Darida (90.+1 Hejda), Procházka - Rajtoral (89. Hora), Hanousek, Ďuriš - Bakoš (90.+4 Štípek). Trenér: Vrba.