reklama

Tvrdý trest za řádění fanoušků při derby. Baník bude hrát jeden zápas bez diváků

Peprný boj o fotbalového krále Slezska: fanoušci Baníku na hřišti a pokořená Opava Prohlédněte si fotografie z vypjatého druholigového derby mezi ostravským Baníkem a fotbalisty Opavy. Foto: Dalibor Sosna
Ostrava ve slezském derby, které patří k nejrizikovějším zápasům v republice, zvítězila před rekordní návštěvou druhé ligy 12 111 diváků jasně 3:0 a upevnila si vedení v soutěži.

Praha - Fotbalisté druholigové Ostravy musí sehrát nejbližší domácí utkání s Českými Budějovicemi bez diváků. Disciplinární komise potrestala Baník uzavřením hlediště na jeden soutěžní zápas kvůli výtržnostem v derby s Opavou v minulém týdnu. Ostravský klub navíc musí zaplatit 50 tisíc korun, hostující celek dostal pokutu 20 tisíc korun.

Utkání 5. kola druhé ligy mezi Baníkem a Opavou bylo v 17. minutě přerušeno poté, co několik desítek fanoušků v kuklách proniklo na hřiště a zahnat je musela policie. Zhruba po sedmi minutách se pokračovalo. Oběma klubům hrozily až milionové pokuty.

Baník ve druholigovém šlágru jasně porazil Opavu, duel zastínily výtržnosti Baník ve druholigovém šlágru jasně porazil Opavu, duel zastínily výtržnosti Čtěte zde

Utkání 5. kola druhé ligy mezi Baníkem a Opavou bylo v 17. minutě přerušeno poté, co několik desítek fanoušků domácího týmu v kuklách proniklo na hřiště. Rozvášnění chuligáni se vydali směrem k hostujícímu "kotli" a zahnat je musela policie. Zhruba po sedmi minutách se pokračovalo ve hře. Oběma klubům hrozily až milionové pokuty.

Lídra druhé ligy Baník potrestala komise za porušení povinností pořádajícího klubu, vulgarismy a zakázanou pyrotechniky, Opavu pak za vulgarismy, pyrotechniku a poškození zařízení stadionu.

"Disciplinární komise shledala, že pouze trest peněžité pokuty by v tomto případě nebyl účinný. Je potřeba, aby odpovědnost za své jednání pocítili i fanoušci. Vniknutí tolika osob na hrací plochu je přečinem, který si vyžaduje ráznou odpovědět," uvedl předseda disciplinárky Richard Baček.

Petržela: 25 let jsem nebyl nervózní, teď jsem ale podlehl. A fanoušci? Bál jsem se kontumace Petržela: 25 let jsem nebyl nervózní, teď jsem ale podlehl. A fanoušci? Bál jsem se kontumace Čtěte zde

"Můžeme litovat, že tímto trestem budou postiženi i slušní fanoušci, ale bohužel jinak rozhodnout nejde. Při stanovení peněžité pokuty vycházela disciplinární komise z hodnocení fungování pořadatelské služby. I samotné uzavření stadionu je pro Baník Ostrava peněžitým trestem," dodal Baček.

Ostrava ve slezském derby, které patří k nejrizikovějším zápasům v republice, zvítězila před rekordní návštěvou druhé ligy 12.111 diváků jasně 3:0 a upevnila si vedení v soutěži.

Disciplinárka také zahájila řízení s Teplicemi kvůli porušení povinností pořadatele v utkání se Slavií. S Pražany naopak komise zastavila řízení kvůli chování části příznivců na Stínadlech.

reklama