reklama

UEFA potrestala reprezentanta Suchého, na Euru 2016 nesmí hrát jeden zápas

Marek Suchý dostal za vyloučení v NIzozemsku mírný trest, distanc na jedno utkání. Euro mu tedy patrně neuteče Marek Suchý dostal za vyloučení v NIzozemsku mírný trest, distanc na jedno utkání. Euro mu tedy patrně neuteče autor: Milan Kammermayer
Český fotbalový reprezentant Marek Suchý nebude smět na Euru 2016 nastoupit k prvnímu utkání ve skupině. Za vyloučení v závěru kvalifikace v Nizozemsku dostal trest zastavení činnosti právě na jedno utkání.

Praha - Marek Suchý si může oddechnout, jeho nominace na Euro 2016 se nezkomplikovala. Od disciplinární komise UEFA totiž český reprezentant dostal za vyloučení v Nizozemsku trest zastavení činnosti na jedno utkání.

Češi se přitom obávali, že může přijít i o něco přísnější. Po zákroku na unikajícího Depaye byl totiž Suchý vyloučen bez předchozího napomínání, disciplinární komise proto mohla volit mezi trestem na jeden nebo dva zápasy. Zvolila mírnější variantu.

"Marek Suchý dostal trest na jedno soutěžní utkání," sdělil Aktuálně.cz z jednání disciplinární komise UEFA její český člen Rudolf Řepka, jinak generální sekretář FAČR.

Protekci od něj ale český reprezentant Suchý při tomto jednání čekat nemohl. Řepka se totiž konkrétně z jednání o Marku Suchém vyloučil, jak je ostatně v disciplinárce UEFA zavedeným zvykem, když se řeší případ fotbalisty, který je krajanem člena  komise.

V přátelských duelech trest neodmaže

Marek Suchý byl vyloučen v posledním utkání kvalifikační skupiny, v němž Češi zvítězili v Nizozemsku 3:2. A bylo jasné, že za vyloučení disciplinární trest přijde, řešilo se ovšem, jak bude vysoký.

Situace byla a je o to nepříjemnější, že tresty si lze odstát výhradně v soutěžních utkáních. A po odehrání kvalifikace bude nejbližším soutěžním zápasem českých reprezentantů až jejich první vystoupení na turnaji Euro 2016.

V prvním duelu turnaje tedy Pavel Vrba nebude moci Marka Suchého nasadit, v dalších už ano.

Reprezentační kouč už po zápase v Nizozemsku přemítal, jaké důsledky může Suchému disciplinární trest přinést. „Dva zápasy trestu, to je hrana. Jeden zápas není žádný problém, ale pak už bychom museli zvažovat, co s tím," nechal se minulý týden slyšet trenér Vrba.

Obránce švýcarské Basileje tedy bude stát na Euru v jediném utkání. A jak Pavel Vrba předeslal, jeden zápas pro něj vzhledem k nominaci není problém.

Řepka měl před Anglií smůlu

Marek Suchý má tedy velkou naději na lepší osud, než jakého se dočkal Tomáš Řepka, který v roce 1996 dostal po vyloučení v dresu "21" trest na dvě utkání. A Dušan Uhrin ho kvůli tomu nevzal na Euro do Anglie.

Také Patrik Berger měl po vyloučení v posledním kvalifikačním utkání proti Faerským ostrovům distanc hned pro dvě utkání Eura 2000. Když si je odstál, mohl pak už nastoupit jen ke třetímu utkání ve skupině s Dánskem. Protože však předchozí dva duely s Nizozemskem a Francií tým trenéra Jozefa Chovance prohrál, šlo už jen o jeho labutí píseň, po duelu s dánským výběrem už český celek mířil domů.

Máte rádi Aktuálně.cz?

Máte rádi Aktuálně.cz?

Hlasujte pro nás v internetové anketě Křišťálová Lupa 2015 v kategorii Zpravodajství. Za každý Váš hlas děkujeme!

HLASOVAT MŮŽETE ZDE >>

reklama