reklama

Uhrin si pozve hráče na kobereček: Takhle by to dál nešlo

Dušan Uhrin Dušan Uhrin autor: CPA Eduard Erben
Trenér plzeňských fotbalistů Dušan Uhrin mladší chystá pohovory se svými svěřenci.

Příbram - Trenér plzeňských fotbalistů Dušan Uhrin mladší chystá pohovory se svými svěřenci. Již pět zápasů včetně přípravy nevyhráli, naposledy v 1. kole Synot ligy jen remizovali 2:2 v Příbrami, a především dělají velké chyby v obraně.

Trenér vidí na hráčích laxnost a nezodpovědnost, což je třeba vyřešit před čtvrtečním zápasem 3. předkola Evropské ligy s Petrolulem Ploješť.

Plzeň nevyhrála ve třech zápasech na soustředění, neuspěla ani v Superpoháru se Spartou a ani dnes v Příbrami, přestože dvakrát vedla. "Pozdě chodíme do situací, váháme, je to laxní. Musíme to vyřešit, protože kdybychom takhle laxní byli v Evropské lize, tak to v Rumunsku nedopadne dobře," tuší Uhrin.

Přitom v Příbrami měla Plzeň zápas dobře rozehraný, když se v 7. minutě trefil Marek Bakoš. "Nastoupili jsme aktivně, vedli jsme, chtěli jsme hrát, ale jasně vyhrané utkání jsme si pokazili sami. Spadla nám koncentrace a dostali jsme zbytečnou branku. Ve druhé půli už kluci nehráli dopředu, jen drželi míč. Takhle se o vítězství nehraje. Budeme si muset promluvit," připustil Uhrin.

Jediným pozitivem prý byl Bakoš

Nelíbí se mu hlavně časté chyby v obraně. "Znovu tam byly chyby, které nyní děláme. I když točíme sestavou, udělá ji někdo jiný. Je to o zodpovědnosti. Před druhým gólem jsme otevřeli střed obrany, to se nesmí stát," litoval Uhrin.

Jediným pozitivem na utkání pro Plzeň je fakt, že se po deseti měsících trefil útočník Bakoš. "Dlouho jsem kvůli zranění nehrál a když, tak po pár minutách. Teď jsem dostal šanci od začátku. Horvi (Pavel Horváth) mi to hezky přihrál a já se snažil mířit na zadní tyčku. Padlo to tam, ale to byl asi jediný pozitivní moment na zápase, alespoň pro mě. Věřím, že mi to pomůže a začnu dávat více gólů," řekl slovenský útočník.

"Jsme smutní, že jsme ztratili dva body, i když jsme dvakrát vedli. Je to pro nás nepříjemné. Dlouho jsme nevyhráli a není to ideální. Musíme se dát do kupy, něco si k tomu říct a je třeba se chytit vítězným zápasem. Věřím, že jsme nezapomněli vyhrávat," dodal.

reklama