Arsenal prohrál. Premier League senzačně vede Leicester

Aktualizováno 21. 11. 2015 21:03
Fotbalisté Manchesteru United zvítězili ve 13. kole anglické ligy 2:1 na hřišti Watfordu. Do čela se však posunuli jen na chvíli. O pár hodin později totiž Leicester vyhrál 3:0 na půdě Newcastlu a senzačně vede Premier League. Nakládačku dostal druhý tým z Manchesteru, City. Doma prohráli s Liverpoolem 1:4.
Brankář Leicestru City Kasper Schmeichel.
Brankář Leicestru City Kasper Schmeichel. | Foto: Reuters

Londýn - Útočník Jamie Vardy se v anglické lize trefil v desátém utkání za sebou a vyrovnal rekord Ruuda van Nistelrooije. Jeho Leicester zdolal Newcastle 3:0a díky zaváhání favoritů je novým lídrem soutěže. Po jasné porážce 1:4 ve šlágru s Liverpoolem totiž ztratil všechny body Manchester City a Arsenal s Petrem Čechem v brance prohrál na hřišti West Bromwiche 1:2.

Vardy sérii načal 29. srpna proti Bournemouthu a stejně jako Van Nistelrooij uzavřel desítku duelů se vstřelenou brankou na stadionu Newcastlu. O překonání zápisu nizozemského kanonýra, který rekord stanovil během dvou ročníků v roce 2003, bude usilovat příští sobotu doma proti Manchesteru United. Dnes se prosadil v nastavení prvního poločasu po kličce překvapivou střelou na bližší tyč a otevřel skóre.

Arsenal mohl srovnat, ale Cazorla penaltu zahodil

Brankář Petr Čech také útočil na rekord, 169. čisté konto ale neudržel a vyrovnání zápisu Davida Jamese musí opět alespoň o týden odložit. Arsenal vedl po brance Oliviera Girouda, ale ještě do poločasu překonali českou jedničku James Morrison a vlastním gólem Mikel Arteta.

Nevydařený večer "Kanonýrů" v závěru už jen podtrhl Santi Cazorla. V 86. minutě mohl srovnat z penalty, ale podklouzly mu nohy a branku překopl.

Skóroval i Škrtěl

Manchester City ve šlágru kola doma selhal proti Liverpoolu. Svěřenci Jürgena Kloppa si na Etihad Stadium vypracovali tříbrankový náskok během 32 minut zásluhou Roberta Firmina. Nejprve si jeho centr srazil do vlastní branky Eliaquim Mangala, druhý gól po jeho pasu vstřelil Coutinho, který mu pak oplatil asistenci u třetí branky.

Hráči City snížili těsně před pauzou zásluhou Sergia Agüera, ale poslední slovo měl ve druhé půli slovenský stoper Martin Škrtel. Ten se proti manchesterskému týmu prosadil už počtvrté, což je nejvíc ze všech soupeřů v Premier League.

United získali tři body až v nastavení

Manchester United proti Watfordu neztratil body v předchozích devíti vzájemných utkáních v poháru a lize a dnes sérii trvající od roku 1987 znovu natáhl. V 11. minutě ho poslal do vedení Memphis Depay, který pohledným volejem zblízka zužitkoval centr Andera Herrery.

Závěr zdramatizoval Marcos Rojo, po jehož penaltovém zákroku na Odiona Ighala srovnal Troy Deeney. Manchesterský tým však inkasovaná branka nezlomila a v poslední minutě přece jen vybojoval tři body, když střelu Bastiana Schweinsteigera srazil do sítě kapitán domácích Deeney. United se posunuli na druhé místo.

Chelsea konečně vyhrála

Blues přerušili sérii tří porážek a doma nad Norwichem vyhrála 1:0. Hubené vítězství zařídil útočník Diego Costa a alespoň částečně zbavil tlaku kouče Josého Mourinha. Jeho svěřencům, kteří obhajují titul, patří aktuálně patnáctá příčka.

Nováček Bournemouth promrhal vedení 2:0 nad Swansea a ve Walesu remizoval 2:2. I tak se vzdálil nejhorším týmům soutěže Sunderlandu a Aston Ville, která utrpěla debakl 0:4 na hřišti Evertonu a ze třinácti utkání má jen pět bodů.

Před všemi duely Premier League hrála na počest 130 obětí teroristických útoků v Paříži francouzská hymna.

Anglická fotbalová liga - 13. kolo:

Watford - Manchester United 1:2 (87. Deeney z pen. - 11. Depay, 90. vlastní Deeney),

Chelsea - Norwich 1:0 (64. Costa),

Everton - Aston Villa 4:0 (17. a 42. Barkley, 28. a 59. Lukaku),

Newcastle - Leicester 0:3 (45.+1 Vardy, 62. Ulloa, 83. Okazaki),

Southampton - Stoke 0:1 (10. Krkic),

Swansea - Bournemouth 2:2 (28. A. Ayew, 38. Shelvey z pen. - 10. King, 27. Gosling),

West Bromwich - Arsenal 2:1 (35. Morrison, 41. vlastní Arteta - 28. Giroud),

18:30 Manchester City - Liverpool.