reklama

United se stáhli z boje o zázračného střelce. Agentovo "vydírání" může odnést Pogba

Erling Braut Haaland Erling Braut Haaland autor: Reuters
Přetahovanou evropských velkoklubů o norský fotbalový talent Erlinga Haalanda vyhrála Borussia Dortmund.

Devatenáctiletý útočník přestoupil ze Salcburku do týmu německého vicemistra a podepsal smlouvu do června roku 2024. Borussia za něj podle médií zaplatila zhruba 20 milionů eur (509 milionů korun).

Nejsem šílenec, abych si myslel, že je hotovo, řekl trenér Klopp Nejsem šílenec, abych si myslel, že je hotovo, řekl trenér Klopp Čtěte zde

O Haalanda se ovšem zajímal i Juventus Turín nebo lídr německé Bundesligy z Lipska. A především Manchester United, se kterým už byl urostlý Nor dokonce předběžně domluvený a absolvoval schůzku s Olem Gunnarem Solskjærem, manažerem Red Devils a svým krajanem.

Jenže místopředseda představenstva anglického klubu Ed Woodward nařídil ukončení jednání o transferovém balíčku sestaveném Minem Raiolou. Podle něj se agent snažil využít obrovského zájmu o svého klienta a do smlouvy požadoval zanést klauzule, které by mohly Haalanda z kontraktu snadněji vyvázat.

Německá média ovšem tvrdí, že také Borussia má striktně nastavená přestupová pravidla, aby se nespálila jako v roce 2012. Tehdy jí utekl Sinji Kagawa za sníženou cenu 12 milionů liber (asi 358 milionů korun) a shodou okolností právě do Manchesteru.

Krach jednání o přestupu Haalanda na Old Trafford se ovšem může dotknout jiné hvězdy, záložníka Paula Pogby. Jeho agentem totiž není nikdo jiný než Raiola.

O tom, že je Pogba v Manchesteru nespokojený, se mluví a píše už řadu měsíců. A jestliže vztahy mezi nizozemským agentem a vedením United byly v poslední době značně napjaté, Haalandův transfer ještě více rozproudí zlou krev. Až tak, že možná povede k Pogbovu odchodu z klubu.

Haaland je jednou z evropských hvězd podzimu. V šesti zápasech Ligy mistrů vstřelil osm gólů a ve čtrnácti utkáních rakouské ligy se trefil šestnáctkrát. V Rakousku byl před Vánoci vyhlášen nejlepším fotbalistou roku.

reklama