Úplatky: Policie vyšetřuje zápas 2. ligy

ČTK, SportPlus
13. 6. 2007 9:13
Brno - Policie v Brně začala šetřit okolnosti pondělního zápasu druhé fotbalové ligy, v němž Bystrc prohrála s Vítkovicemi 2:4.

Hosty vítězství zachránilo v soutěži, naopak domácí klub z ní sestupuje. V médiích se objevily signály, že na hřišti v brněnské čtvrti Bystrc nebylo všechno v pořádku.

"Byly spekulace, že z Vítkovic připlují nějací kapříci," řekl na stránkách MF Dnes kapitán Zdeněk Houšť. "Kapříci" se stali symbolem korupční aféry. Zároveň však podle deníku Sportu řekl, že o tom, že by někdo opravdu něco dostal, nic neví.

Mluvčí policie v Brně potvrdil, že se policie případem zabývá.

Šéf klubu Roman Procházka tajemně prohlásil, že utkání bude mít ještě dohru, a slíbil, že víc prozradí na tiskové konferenci pravděpodobně v pátek. "Do pátku nebudu nic komentovat, ale bez důkazů bych tiskovku nedělal," řekl Procházka v úterý.

Vítkovický klub se proti podezření z uplácení ohradil.

V zápase vedl ještě v druhém poločase Bystrc o dva góly v posledních dvaceti minutách však čtyřikrát inkasoval.