reklama

Odveta za Kúdelův incident? Webové stránky českých klubů čelily masivnímu útoku

Kapitán Slavie Jan Bořil Kapitán Slavie Jan Bořil autor: Reuters
Internetové stránky řady sportovních klubů do čtvrtečního odpoledne nefungovaly. Weby čelily cílenému takzvanému DDoS útoku, při kterém je přehlcena kapacita serveru. Jako první hlásila problémy už ve středu odpoledne fotbalová Slavia.

Ke Slavii se záhy přidaly další kluby. S výpadky se potýkaly například Viktoria Plzeň, Liberec, Jablonec, Teplice, České Budějovice nebo Opava. Potíže ale hlásí i hokejové kluby, mimo jiné semifinalisté letošního play off - Liberec nebo Sparta.

"Klubový web FK Jablonec je nedostupný od čtvrtečních ranních hodin. Důvodem je rozsáhlý útok z celého internetu za účelem znefunkčnění serveru, na kterém běží nejen náš web. Všem se omlouváme za komplikace, poskytovatel situaci řeší," sdělil mluvčí jabloneckého klubu Martin Bergman.

Ataku čelily servery společnosti eSports.cz, která většinově spravuje webové stránky profesionálních klubů ve fotbale i hokeji.

"Útok je nezvykle masivní a nelze určit odkud je veden, protože přístupy jsou distribuovány celým internetem. Původní server má teď novou IP adresu, nový proxy server běží a má adresu původního serveru. Přes něj teď zkoušíme propouštět nějaká spojení. Moc mě to mrzí, bohužel těmto věcem nelze úplně předejít," řekl serveru Sport.cz jednatel společnosti David Schlegel.

Spojitost s momentálně probíhající kauzou Ondřeje Kúdely zatím prokázána nebyla, nicméně potíže s funkčností kluby začaly mít jen několik hodin poté, co UEFA slávistického stopera potrestala zákazem startu na deset utkání.

reklama