reklama

V Evropě nám ujíždí vlak, ví plzeňský Šádek. Snad nedopadneme jako AC Milán

Adolf Šádek, David Limberský a Matúš Kozáčik. Dotkne se omlazování kádru i jich? Adolf Šádek, David Limberský a Matúš Kozáčik. Dotkne se omlazování kádru i jich? autor: Pantheon Music Club
Generální manažer Adolf Šádek připouští, že na mizerné výsledky v Evropě bude třeba zareagovat, aby Viktoria neztratila konkurenceschopnost, jak se to stalo nedávno například slavnému AC Milán, sedminásobnému šampionovi Ligy mistrů, momentálně se pohybujícímu v průměru italské ligy.

Plzeň - Zatímco v české lize se fotbalisté Plzně vyhřívají na prvním místě tabulky, v evropských pohárech prožili na podzim zklamání. Nejprve vypadli v předkole Ligy mistrů s Maccabi Tel Aviv, následně nezvládli ani skupinu Evropské ligy.

Generální manažer Adolf Šádek v rozhovoru s ČTK připustil, že na to bude třeba zareagovat, aby Viktoria neztratila konkurenceschopnost, jak se to stalo nedávno například slavnému AC Milán, sedminásobnému šampionovi Ligy mistrů, momentálně se pohybujícímu v průměru italské ligy.

Plzeň šla do skupiny v konkurenci Villarrealu, Rapidu Vídeň a Dinama Minsk s tím, že bude hrát o postup, místo toho už po 4. kole byla v podstatě bez šance. "Přitom jsme měli kvalitu i podmínky, abychom minimálně o postup hráli. Jenže nehrajeme. To je zklamání. S majitelem jsme měli vyšší ambice," připustil Šádek.

"Loni nás vypráskala Ploješť, teď si nás povodil Rapid a Minsk. Vede nás to k tomu, abychom už na jaře přemýšleli, jak zvýšit konkurenceschopnost. Letos jsme možná žili všichni v domnění, že to tak je, ale realita byla taková, že jsme konkurenceschopní nebyli. Na českou ligu nám to stačí, ale při evropské konfrontaci nám někde lehce ujížděl vlak. Nad tím se musíme zamyslet," prohlásil Šádek.

Abychom nedopadli jako AC

Vedení Viktorie proto dělá kroky, aby se to za rok neopakovalo. Jedním z nich je i postupné omlazování kádru, v průběhu podzimu dostávali šanci hlavně mladí obránci.

"Je třeba se připravovat na to, aby se nám nestalo to co AC Milán, který se po super období dostal do situace, kterou nejde vyřešit během jedné sezony," zvolil Šádek přirovnání k italskému velkoklubu, který po konci bývalých opor už čtvrtou sezonu marně bojuje o návrat mezi evropskou elitu.

"Když to člověk neuchopí zavčasu a neudělá takovou tu zdravou obřízku průběžně, pak se to sesype celé a v podstatě se to nemusí už nikdy postavit," dodal Šádek.

Krejčí je "magor"

Jak mrzutý je Šádek z výsledků v Evropské lize, o to veseleji se mu dívá na ligovou tabulku a tříbodový náskok v čele. Připustil, že ho překvapilo, jak trenér Karel Krejčí zvládl nástup k týmu v podobě 11 výher ze 12 ligových zápasů. "Já myslím, že to překvapilo i jeho. A jestli říká, že ne, tak kecá. Zvlášť když mi to každý den připomíná," usmíval se Šádek.

"Nechci mu pochlebovat, ale zvládl to velmi dobře, i když to neměl jednoduché a přebíral tým poté, co se nepostoupilo do Ligy mistrů. Ale jelikož je magor, který dělá vše naplno, tak to přineslo ovoce. Takže jsme spokojení, i když to mohlo být samozřejmě ještě lepší. Třeba jsem nečekal, že z těch dvanácti zápasů ztratíme body právě s Brnem. Ale jinak to zvládl s grácií a určitě mě příjemně překvapil," hodnotil Šádek.

Těší ho i to, že tým podával po celý podzim konzistentní výkony. "I přes docela výrazné změny jsme si drželi stabilní formu. Moc gólů jsme sice nedávali, ale vyhrávali jsme. A nebyly tam zápasy, kdy by se na to nedalo koukat, jak jsem měl někdy pocit v přípravě. Třeba proti Stuttgartu jsem měl pocit, že jsme zapomněli hrát fotbal," zavzpomínal na prohru 3:6 z letní přípravy. "Nyní to splňovalo naše náročné požadavky na předváděnou hru a na výsledky. Tak doufám, že nás zima nepoznamená," dodal.

reklama