reklama

Vábí ho Arsenal. Pusťte mě, chci Ligu mistrů, křičí Suárez

Liga mistrů, to je něco, co Liverpool Suárezovi nemůže dát, proto chce zamířit jinam Liga mistrů, to je něco, co Liverpool Suárezovi nemůže dát, proto chce zamířit jinam autor: Reuters
Uruguayský útočník Luis Suárez má pocit, že ho Liverpool obelhal, když nesplnil slib a nechce ho teď pustit do Arsenalu

Liverpool - Cítí se obelhán a říká jasně: "Slíbili mi před rokem, že když se nepovede Liga mistrů, pustí mě."

Jenže Luis Suárez přesto pořád zůstává v kádru FC Liverpool. Navzdory tomu, že londýnský Arsenal nabídnul, že zaplatí sumu, odpovídající výstupní klauzuli v Suárezově kontraktu: 40 milionů liber a jednu libru navrch.

Jenže právníci Liverpoolu vykládají tuhle klauzuli jinak, podle nich funguje jiným způsobem než třeba ve Španělsku, kde má každý hráč ve smlouvě uvedeno, za jakou sumu je jeho klub automaticky povinen jej uvolnit. Samozřejmě v případě hráčova souhlasu.

A ten by v tomto případě zjevně nescházel. "Chci jedinou věc, aby Liverpool dodržel svůj slib. Už loni jsem mohl odejít do velkého klubu. Řekli mi, zůstaň, vybojujeme spolu Ligu mistrů. A když se to nepovede, pustíme tě. Dal jsem do toho všechno, ale do Big Four, do první čtyřky jsme se nedostali. Jenže oni mě teď pustit nechtějí," zlobí se Suárez v rozhovoru pro Guardian.

O uruguayského útočníka už projevoval intenzivní zájem i Real Madrid.

Kanibal na lovu Ligy mistrů

Suárezovi je 26 let, už v 19 se objevil v Groningenu, odkud si jej vytáhla velkou hvězdu z něj vypiplal Ajax Amsterdam. V lednu 2011 přestupoval za 26,5 milionu eur do Liverpoolu.

Má za sebou řadu afér, kontroverzi s Patricem Evrou, obráncem Manchesteru United, která nesla rasistický podtext, nebo incident se zadákem Chelsea Ivanovičem, kterého Suárez kousnul. (Odtud přezdívka Kanibal)

Stále je kvůli tomu v trestu, v Anglii nesmí na začátku sezony odehrát ještě šest soutěžních zápasů.

Navzdory tomu, je pro Arsenal podle všeho přestupním cílem číslo jedna. Poté, co Gonzálo Higuain z Realu Madrid zamířil do Neapole a Wayne Rooney, zdá se, buď zůstane na Old Trafford, nebo ho zláká Chelsea.

Arsenal sice v nadcházející sezoně může hrát Ligu mistrů, ale jistou ji nemá, musí si ji vybojovat v srpnovém kvalifikačním play off. Jméno soupeře z takzvané nemistrovské větve soutěže se dozví v pátek.

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

reklama