reklama

Bony po snové premiéře: Teprve se s týmem seznamuju

Kanonýr Wilfried Bony se v prvním soutěžním utkání za Swansea uvedl dvěma góly a asistencí. Anglický tým na úvod 3. předkola Evropské ligy porazil Malmö 4:0 youtube.com
Dal dva góly, na další nahrál. Byl nejlepším hráčem Swansea v předkole Evropské ligy, přesto se cítí navíc: Bony Wilfied v rozhovoru s anglickými novináři upozornil, že nové spoluhráče teprve poznává.

Praha - Takhle fanoušci Swansea svou novou posilu dosud znali jen z internetu. Včera ale bývalý sparťan Bony Wilfried celé Anglii ukázal, co všechno umí.

V prvním ostrém zápase za nový klub byl na hřišti především ve druhé půli hodně vidět. Vstřelil dvě branky, na další nahrál.

Swansea rozdupala v předkole Evropské ligy na domácím hřišti Malmö 4:0 a poslala vzkaz do celé Premier League: Pozor, z našeho útoku jde strach!

"Dobré, ale musím spoluhráče poznat"

"Tohle je pro nás dobře, můžeme si užít dnešní večer a myslet na další zápas. Já se cítím dobře, ale stále teprve poznávám své spoluhráče," řekl sebevědomě Bony, jakoby měl stále ještě rezervy. 

Mluvil hlavně o svém spoluhráči z útoku. Michu za Swansea zářil už loni, v Premier League nastřílel 18 branek a právě s Bonym by měl být ještě silnější.

Právě Španěl včera skóre zápasu otevřel a sám Wilfried, nejdražší hráč v historii Swansea, je z budoucí spolupráce nadšený.

"Snažím se ho poznávat více a více. Bude důležité, abych se na to soustředil v každém tréninku," dodal útočník z Pobřeží Slonoviny. 

Laudrup: Výhra 4:0... To není špatné, co?

Na jeho parádní výkon byl náležitě pyšný i kouč Michael Laudrup.

"Byl to perfektní večer! Čtyři góly jsme dali, žádný nedostali. Dvakrát se trefil nováček Bony, Michu navázal na loňskou sezonu a nikdo se nezranil," řekl.

"Měli jsme v týmu pět nových hráčů a budeme potřebovat ještě čas, abychom se poznali. Když ale vyhrajeme 4:0, tak to není tak špatné, co?"

reklama