reklama

VIDEO Ferguson velebí Ronalda: Takový gól Messi dát neumí!

Ronaldův gól v osmifinále Ligy mistrů proti Manchesteru United. Sport
Podle Cristiana Ronalda byl Real lepší a zasloužil si dát víc branek.

Madrid - "Tomu gólu prostě nešlo zabránit. Byla to neuvěřitelná hlavička." Trenér Manchesteru United Alex Ferguson po úvodním osmifinále Ligy mistrů velebí svého bývalého svěřence, nyní oporu Realu Madrid, Cristiana Ronalda.

Portugalská hvězda na stadionu Santiaga Bernabeua určila po půlhodině hry konečný výsledek souboje gigantů Bílý balet vs. Rudí ďáblové na 1:1. Ronaldo  po centru Di Maríi jako věž vystoupal do obdivuhodné výšky a na milimetr přesnou hlavičkou pokořil brankáře De Geu.

Ferguson: Takový gól Messi dát neumí

"O poločase jsem šel za Patricem Evrou a ptal se ho, proč nechal Ronalda zakončit a proč nešel do souboje. Ale když jsem se pak podíval na záznam, cítil jsem se trochu hloupě. To prostě nešlo," uvedl po utkání sir Alex, který Ronalda přivedl v roce 2003 na Old Trafford. Portugalec zde strávil následujících šest let, v nichž se vypracoval v jednoho z nejlepších fotbalistů současnosti.

"Jeho koleno bylo ve stejné výšce jako Evrova hlava. To ukazuje, jak neuvěřitelný má výskok. Stejně neuvěřitelný jako je síla jeho střely hlavou," pokračoval ve chvalozpěvu Ferguson. "Nevím, jestli je tady jiný hráč, který to dokáže. Rozhodně to neumí Lionel Messi," dodal.

Ronaldo: I na Old Trafford budeme mít dost šancí

Ferguson se po utkání za Ronaldem zastavil a prohodili pár přátelských vět. I na jindy přezíravém Portugalci bylo vidět, jak si legendárního trenéra váží. "Chovám k němu velký respekt. K celému klubu United. Bylo divné proti nim hrát. Ale myslím si, že jsme byli lepším týmem, hráli jsme víc na vítězství a zasloužili si dát víc branek, než jen jednu," vyjádřil se osmadvacetiletý kanonýr.

Ronaldo naznačil, že odveta je naprosto otevřená. "I na Old Trafford budeme mít dost šancí. My se vždy a všude snažíme převzít iniciativu," podotkl. Jeho současný kouč José Mourinho souhlasil. "Šance jsou stále padesát na padesát. United dali gól na hřišti soupeře, ale to v tomhle případě není výhoda. Jsme schopni dát u nich skórovat několikrát," prohlásil.

Ferguson to přece jen vidí malinko jinak. "Odvážíme si vynikající šanci na postup. Teď už je to v našich rukách," uzavřel lodivod United.

reklama