reklama

Video: Greguš svojí penaltou pocuchal nervy Slováků. A pozdravil Panenku v nemocnici

Někdejší hráč Jablonce či Baníku Ostrava pořádně vydráždil nervovou soustavou slovenských fanoušků v penaltovém rozstřelu kvalifikačního utkání s Irskem. Za stavu 3:2 pro domácí překonal brankáře Darrena Randolpha panenkovským obloučkem doprostřed brány. Irský brankář ale jeho záměr málem stihl zmařit.

Leč nestalo se, Slováci po následném zaváhání Matta Dohertyho vyhráli rozstřel 4:2 a míří do poslední fáze kvalifikace o Euro, v níž se utkají se Severním Irskem. 

Slováci v euforii. Hapalův tým přežil klinickou smrt a je zápas od účasti na Euru Slováci v euforii. Hapalův tým přežil klinickou smrt a je zápas od účasti na Euru Prohlédněte zde

"Bylo to velmi drzé řešení," okomentoval výkon svého svěřence trenér Slováků Pavel Hapal. "Musím říct, že byl jedním ze strůjců našeho vítězství. A nejen díky proměněné penaltě."

"Jsem rád, že to tam spadlo. Už dopřed jsem věděl, kam to kopnu," vysvětloval Greguš po zápase.

Současný hráč Minnesoty (MLS) tak poslal symbolický pozdrav do benešovské nemocnice, kde bojuje s koronavirem Antonín Panenka, který tento způsob provedení pokutového kopu proslavil ve finále Eura 1976 v Bělehradě.

Podle posledních zpráv je nyní fotbalová legenda ve stabilizovaném stavu a v průběhu pátku bude převezena do Prahy. Panenka ale stále musí využívat kyslíkovou podporu

reklama