VIDEO Rooney se trefil do vlastní branky, potom ale zářil

Aleš Vávra Aleš Vávra
21. 10. 2012 9:56
Manchester United porazil Stoke 4:2 především díky brilantnímu výkonu anglického útočníka.

Manchester - Hlavní postavou zápasu anglické Premier League mezi Manchesterem United a Stoke City (4:2) byl bezesporu Wayne Rooney. Anglický útočník byl na Old Trafford nejprve za smolaře, v průběhu utkání se ale úžasným způsobem proměnil v hrdinu dne.

Rooney nejprve v 11. minutě poslal hostující tým do překvapivého vedení, když přesnou hlavičkou překonal vlastního brankáře Davida de Geu. V 27. minutě už ale hlavou mířil do správné branky, když si ve vápně naskočil na milimetrový centr rovněž zářícího Robina van Persieho.

Nizozemský kanonýr pak těsně před poločasem svým šestým gólem v sezoně poslal Rudé ďábly do vedení. A hned po obrátce už Fergusonovi svěřenci vedli o dvě branky, po centru Rooneyho se prosadil Danny Welbeck.

Hostující Kightly sice dokázal snížit, poslední slovo měl ovšem teprve nedávno uzdravený anglický forvard. Rooney svým 200. gólem v profesionální kariéře definitivně rozhodl atraktivní duel.