Vítěz Ligy mistrů Inter podlehl v Superpoháru Atlétiku

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
27. 8. 2010 22:40
Inter Milán - Atlético Madrid 0:2 (0:0)
Fotbalisté Atlétika po vítězství v Evropské lize ovládli i Superpohár
Fotbalisté Atlétika po vítězství v Evropské lize ovládli i Superpohár | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Atlétika Madrid v sestavě s českým obráncem Tomášem Ujfalušim získali první trofej v sezoně. V tradičním klání vítěze Ligy mistrů a Evropské ligy z uplynulé sezony - Superpoháru - porazili v Monaku Inter Milán 2:0.

O branky vítězů se postarali v 62. minutě José Antonio Reyes, který zakončil kombinaci se Sergiem Agüerem přízemní střelou k tyči, a sedm minut před koncem sám Agüero, jenž doklepl přesnou Simaovu přihrávku do prázdné branky.

Spartu čeká v EL Necidovo CSKA, Palermo a Lausanne
Los LM: Žilina vyzve Čechovu Chelsea i ruský Spartak

Interu v závěru nepomohla alespoň ke snížení ani nařízená penalta, kterou neproměnil Diego Milito.

Atlético, jenž vyhrálo Superpohár poprvé v historii, tak navázalo na loňský triumf FC Barcelona. Inter naopak nenavázal na sobotní výhru v italském Superpoháru a jeho nový trenér Rafael Benítez nezopakoval svůj úspěch z roku 2005 s Liverpoolem.

Superpohár v Monaku:

Atlético Madrid - Inter Milán 2:0 (0:0)
62. Reyes, 83. Agüero. Rozhodčí: Busacca (Švýc.). ŽK: Simao, Raul García - Samuel. Diváci: 18.500.
Atlético: De Gea - Ujfaluši, Perea, Godin, Domínguez - Paulo Assuncao, Reyes (69. Merida), Raul García, Simao - Agüero, Forlán (82. Jurado). Trenér: Quique Sánchez Flores.
Inter: Júlio César - Maicon, Lúcio, Samuel, Chivu - Stankovič (68. Panděv), Zanetti, Cambiasso - Sneijder (79. Coutinho), Eto'o - Milito. Trenér: Rafael Benítez.