reklama

Za Rosickým bezmála devět tisíc kilometrů. Na rozlučku do Prahy dorazili i fanoušci z Asie

Tomáš Rosický si na rozlučku pozval hvězdy českého i mezinárodního fotbalu. Tomáš Rosický si na rozlučku pozval hvězdy českého i mezinárodního fotbalu. autor: Milan Kammermayer
Na rozlučkovou show Tomáše Rosického do Prahy přijeli fanoušci ze všech koutů světa, Asii nevyjímaje.

Praha - S bývalým kapitánem fotbalové reprezentace Tomášem Rosickým se přijelo rozloučit i několik desítek fanoušků až z Asie včetně Hongkongu, vzdáleného devět tisíc kilometrů. Už několik hodin před dnešní exhibicí na Letné postávali před stadionem převážně v dresech londýnského Arsenalu. Postupně se k nim přidávali fandové Sparty a Dortmundu.

Čekání na otevření stadionu si krátili prohlížením vystavených dresů, které Rosický během kariéry oblékal. A vyhlíželi hvězdy, přijíždějící na Letnou. Nechyběli mezi nimi Césc Fábregas, Robin Van Persie, Alexandr Hleb či brankář Jens Lehmann, tedy nejznámější osobnosti výběru světa. Nedorazil však bývalý trenér Arsenalu Arséne Wenger a koučování zahraničních hvězd se tak ujme Ivan Hašek.

"Hrávali jsme proti sobě i spolu. Byl to fantastický hráč. Je to legenda Arsenalu jako Thierry Henry a podobní hráči. Je jako Picasso. Nikdy na něj nezapomenu," řekl Hleb pro Arsenal TV, která do Prahy poslala početný štáb.

Dorazila také velká část národního týmu z mistrovství Evropy 2004, kde Češi došli do semifinále. A to včetně Tomáše Galáska, Jana Kollera, Milana Baroše či Karla Poborského. A také trenér Karel Brückner.

Rosický se ještě před zápasem, kterým definitivně uzavře kariéru zakončenou už před půl rokem, potkal s asijskými fanoušky a všem se jim podepsal.

Fanoušek Nick Chan přicestoval do Prahy z Hongkongu:

"Tohle je jeden z nejdůležitějších momentů mého života. Díky každému, kdo mi pomohl splnit můj sen," napsal na sociální sítě spolu s fotkou s Rosickým jeden z fandů Nick Chan, který svému oblíbenci přivezl i speciální dárek.

Fanoušci mohli Rosickému posílat i vzkazy, které byly zveřejněny na světelných tabulích podél hřiště na Letné. "Malý Mozart odchází z koncertního sálu, ale v našich srdcích bude hrát dál," napsal jeden z fandů. "Byl jsi vždy jako Napoleon. Nevelký vzrůstem, ale velký vojevůdce," přidal další.

Jenže těsně před plánovaným výkopem dorazila nad Prahu bouře a silný déšť donutil organizátory zápas o hodinu odložit. Fanoušci se sice tísnili pod střechou, ale na stadionu zůstali a čekali.

A nakonec se dočkali, i když déšť program výrazně narušil a fanouškům rozmočil i plánované choreo. I tak si ale fanoušci zápas užili, bavili se při hezkých akcích a častokrát vyvolávali Rosického i další legendy Sparty v čele s Jiřím Novotným.

Jedinou kaňkou bylo pískání a bučení na Milana Baroše, který obléká dres Baníku Ostrava a u fanoušků Sparty je tak v nemilosti.

Skórující syn, velké hvězdy a skvělá atmosféra. Tak se Rosický loučil s kariérou Skórující syn, velké hvězdy a skvělá atmosféra. Tak se Rosický loučil s kariérou Prohlédněte zde
reklama