reklama

Běžte k holiči. Berlusconi zakazuje hráčům tetování, výstřední účesy i plnovousy

fotbal, AC Milán, Silvio Berlusconi fotbal, AC Milán, Silvio Berlusconi autor: Twitter
Bývalý italský premiér a tvůrce slavné éry AC Milán vládne v Monze pevnou rukou. Fotbalisté například musí napsat autogram čitelně.

Řím - Fotbalisty třetiligové Monzy čekají po příchodu nového majitele Silvia Berlusconiho těžké časy.

Bývalý vlastník slavného AC Milán a někdejší předseda italské vlády má v úmyslu zakázat hráčům výstřední účesy, plnovousy, náušnice nebo tetování.

Berlusconi, pod jehož vedením AC Milán získal osm titulů a pětkrát vyhrál Ligu mistrů, koupil sto procent akcií Monzy koncem září. "Chci složit mladý tým výhradně z italských hráčů," uvedl dvaaosmdesátiletý politik. "Budou muset nosit slušné účesy, už jsme dokonce našli v Monze holiče, co je ostříhá zdarma," dodal.

"Hráči se také nebudou smět pyšnit hromadou náušnic, nebudou smět nosit plnovousy a tetování," prohlásil Berlusconi.

"Chtěl bych, aby byli příkladem fair play, takže po faulu se protihráči omluví, po zápase jim podají ruku a k rozhodčímu se budou chovat jako gentlemani," uvedl.

"Když někdo hráče požádá o podpis, tak budou muset napsat křestní jméno i příjmení. Navíc čitelně, ne žádné škrábanice. A také vždycky budou muset chodit slušně oblečení," prohlásil Berlusconi. "Chci abychom byli úplně jiní, než je moderní fotbal," dodal.

Hráči si zatím z Berlusconiho revoluce příliš těžkou hlavu nedělají. "Začnu prostě nosit dres s dlouhými rukávy," řekl ke svým potetovaným pažím útočník Sacha Cori, který je navíc přesvědčený, že když bude dávat góly, tak vedení nad jeho tetováním přimhouří oči.

Berlusconi chystá novou vítěznou dynastii v třetiligovém klubu. K návratu láká i Kaká Berlusconi chystá novou vítěznou dynastii v třetiligovém klubu. K návratu láká i Kaká Čtěte zde
reklama