Citizens porazili Fulham, Vydra pomohl k výhře Burnley. Chelsea pod Tuchelem boduje

Matěj Vydra z Burnley v souboji proti Allanovi z Evertonu. Matěj Vydra z Burnley v souboji proti Allanovi z Evertonu. autor: Reuters
Fotbalisté Manchesteru City ve 28. kole anglické ligy zvítězili na hřišti nováčka Fulhamu 3:0. Český útočník Matěj Vydra pomohl asistencí k nečekané venkovní výhře Burnley 2:1 nad Evertonem. Chelsea remizovala bez branek na stadionu dalšího nováčka Leedsu, nevyužila šanci posunout se na třetí místo a zůstala čtvrtá.

Fotbalisté City vedou neúplnou tabulku o 17 bodů před městským rivalem United, který odehrál o dva zápasy méně.

Hvězdný Zico jezdí ve sporťáku, který vyhrál před 40 lety. Má jej navzdory embargu Hvězdný Zico jezdí ve sporťáku, který vyhrál před 40 lety. Má jej navzdory embargu Čtěte zde

Fulham v úvodním poločase odolal náporu favorita, ale City hned na začátku druhé půle nakročili k 17. ligovému vítězství z posledních 18 utkání. Nejprve otevřel skóre Stones a po chybě obrany zvýšil Gabriel Jesus.

Vydařenou čtvrthodinku hostů korunoval proměněnou penaltou Agüero, který se v Premier League trefil poprvé po 14 měsících. Fulham je v tabulce na 18. místě znamenajícím sestup.

Burnley ve 13. minutě poslal do vedení Wood, chvíli nato Vydra posunul míč na McNeila a ten se blýskl krásnou střelou do horního růžku. Po půl hodině hry snížil Calvert-Lewin, ale hosté o první ligovou výhru po pěti kolech nepřišli.

Vydra měl po změně stran dvě velké šance, ale jednou netrefil odkrytou branku a pak ho vychytal gólman Virginia, jenž v první půli vystřídal zraněného Pickforda. Everton v tabulce zůstal šestý, Burnley si polepšilo v boji o záchranu a upevnilo si 15. příčku.

Leeds si v 10. minutě málem vstřelil vlastní gól, když Ayling při snaze o odkop napálil spoluhráče Llorenteho a od něj se míč odrazil do břevna. To na druhé straně o chvíli později trefil také Roberts.

Hostující brankář Mendy, který míč na břevno vytáhnul konečky prstů, podržel Chelsea i po změně stran. Zřejmě nejtěžší zákrok předvedl proti Raphinhovi v 55. minutě. "Blues" tak ani ve dvanáctém soutěžním utkání pod trenérem Tuchelem neprohráli. Dvanáctý Leeds bodoval po dvou porážkách za sebou.

36. kolo anglické fotbalové ligy 2020/21, Leeds - Chelsea: Raphinha a César Azpilicueta 36. kolo anglické fotbalové ligy 2020/21, Leeds - Chelsea: Raphinha a César Azpilicueta. | Foto: Reuters

Anglická fotbalová liga - 28. kolo:

Leeds - Chelsea 0:0, Crystal Palace - West Bromwich 1:0 (37. Milivojevič z pen.), Everton - Burnley 1:2 (32. Calvert-Lewin - 13. Wood, 24. McNeil), Fulham - Manchester City 0:3 (47. Stones, 56. Gabriel Jesus, 60. Agüero z pen.).

1. Manchester City 30 22 5 3 64:21 71
2. Manchester United 28 15 9 4 55:32 54
3. Leicester 28 16 5 7 48:32 53
4. Chelsea 29 14 9 6 44:25 51
5. West Ham United 27 14 6 7 42:31 48
6. Everton 28 14 4 10 40:37 46
7. Tottenham 27 13 6 8 46:28 45
8. Liverpool 28 12 7 9 47:36 43