Citizens porazili Fulham, Vydra pomohl k výhře Burnley. Chelsea pod Tuchelem boduje

Aktualizováno 13. 3. 2021 23:23
Fotbalisté Manchesteru City ve 28. kole anglické ligy zvítězili na hřišti nováčka Fulhamu 3:0. Český útočník Matěj Vydra pomohl asistencí k nečekané venkovní výhře Burnley 2:1 nad Evertonem. Chelsea remizovala bez branek na stadionu dalšího nováčka Leedsu, nevyužila šanci posunout se na třetí místo a zůstala čtvrtá.
Matěj Vydra z Burnley v souboji proti Allanovi z Evertonu.
Matěj Vydra z Burnley v souboji proti Allanovi z Evertonu. | Foto: Reuters

Fotbalisté City vedou neúplnou tabulku o 17 bodů před městským rivalem United, který odehrál o dva zápasy méně.

Fulham v úvodním poločase odolal náporu favorita, ale City hned na začátku druhé půle nakročili k 17. ligovému vítězství z posledních 18 utkání. Nejprve otevřel skóre Stones a po chybě obrany zvýšil Gabriel Jesus.

Vydařenou čtvrthodinku hostů korunoval proměněnou penaltou Agüero, který se v Premier League trefil poprvé po 14 měsících. Fulham je v tabulce na 18. místě znamenajícím sestup.

Burnley ve 13. minutě poslal do vedení Wood, chvíli nato Vydra posunul míč na McNeila a ten se blýskl krásnou střelou do horního růžku. Po půl hodině hry snížil Calvert-Lewin, ale hosté o první ligovou výhru po pěti kolech nepřišli.

Vydra měl po změně stran dvě velké šance, ale jednou netrefil odkrytou branku a pak ho vychytal gólman Virginia, jenž v první půli vystřídal zraněného Pickforda. Everton v tabulce zůstal šestý, Burnley si polepšilo v boji o záchranu a upevnilo si 15. příčku.

Leeds si v 10. minutě málem vstřelil vlastní gól, když Ayling při snaze o odkop napálil spoluhráče Llorenteho a od něj se míč odrazil do břevna. To na druhé straně o chvíli později trefil také Roberts.

Hostující brankář Mendy, který míč na břevno vytáhnul konečky prstů, podržel Chelsea i po změně stran. Zřejmě nejtěžší zákrok předvedl proti Raphinhovi v 55. minutě. "Blues" tak ani ve dvanáctém soutěžním utkání pod trenérem Tuchelem neprohráli. Dvanáctý Leeds bodoval po dvou porážkách za sebou.

36. kolo anglické fotbalové ligy 2020/21, Leeds - Chelsea: Raphinha a César Azpilicueta. | Foto: Reuters

Anglická fotbalová liga - 28. kolo:

Leeds - Chelsea 0:0, Crystal Palace - West Bromwich 1:0 (37. Milivojevič z pen.), Everton - Burnley 1:2 (32. Calvert-Lewin - 13. Wood, 24. McNeil), Fulham - Manchester City 0:3 (47. Stones, 56. Gabriel Jesus, 60. Agüero z pen.).

1. Manchester City 30 22 5 3 64:21 71
2. Manchester United 28 15 9 4 55:32 54
3. Leicester 28 16 5 7 48:32 53
4. Chelsea 29 14 9 6 44:25 51
5. West Ham United 27 14 6 7 42:31 48
6. Everton 28 14 4 10 40:37 46
7. Tottenham 27 13 6 8 46:28 45
8. Liverpool 28 12 7 9 47:36 43